Rene Ramillon kimdir

Ad Soyad: Rene Ramillon Doğum Tarihi: 1910 Nereli: Fransa Meslekler: Ölüm Tarihi: 1992

Rene Ramillon kimdir, Ceket ve spor kıyafetleriyle üst seviye uzmanlaşmış bir Fransız giyim firması olan “Moncler” firmasını kurmuştur.

Rene Ramillon, 1910 yılında Monestier-de-Clermont, Trieves, Fransa‘da doğmuştur.

Rene Ramillon, 1952 yılında André Vincent ile Fransa‘nın Grenoble bölgesindeki dağlık bölgede, çadır ve uyku tulumu üretici olarak “Moncler” firmasını kurmuştur. Firmanın adını 1954 yılında doğduğu kent olan MONestier-de-CLERmont’a atıfla “Moncler” yapmıştır. 1974 yılında Rene Ramillon şirketi kızı Anni Charlon’a teslim etti.

1994’ten 1998’e kadar Moncler, sadece İtalya, Japonya, Almanya, Avustralya, İsviçre, Birleşik Krallık, İsveç, Norveç, Danimarka‘da Avrupa bölgesi ve dünyanın en ünlü perakende mağazaları haline geldi.

Moncler markasının mülkiyeti 1998 yılında Fin.Part S.p.A.’ya transfer edilmeden önce 1992 yılında Pepper firması tarafındler” firmasını 2003 yılında İtalyan girişimci Remo Ruffini tarafından satın alındı.

Kaz tüyünü iki kumaş parçası arasına koymayı akıl eden Rene Ramillon, bu ürünü ile, uyku tulumları başta olmak üzere, kamp malzemeleri sektörüne odaklandı. Kış sezonunda, atölyelerin fazla ısınmadığını gören Ramillon, aynı malzeme ile bu sefer işçilere yelek üretmeye karar verdi. İlk olarak kaz tüyü ceketini tasarladı, kapitone uyku tulumları üretti. Ceket başlangıçta markanın çalışanları tarafından giyildi ve daha sonra Ramillon’un dağcı arkadaşı Lionel Terray, aynı ekipmanı dağcılar için üretmesini talep etti. Ve dağcılık şampiyonu Lionel Terray aracılığıyla popüler oldu.

Daha sonra, kapitone ceketler, salopetler (Bahçıvan giysisi), eldivenler, yüksek dirençli uyku tulumları ve çeket ve montları aşırı korumalı en soğuk iklime uygun hale getirdi ve kademeli olarak geliştirildi. Kayak kıyafetleri üretti.

1968 yılında Grenoble Kış Olimpiyatları vesilesiyle Fransız Kayak Milli Takımı’na sponsor olarak adını duyurdu. Bu süreçte iyice tanınan marka, yavru horoz logosunu kullanmaya başladı.

İlgili Makaleler

Rene Ramillon hakkında ziyaretçi yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu