Erdin Bircan kimdir

Ad Soyad: Erdin Bircan Doğum Tarihi: 07 Şubat 1960 Nereli: Edirne Meslekler: , Ölüm Tarihi: --

Erdin Bircan kimdir, CHP Edirne milletvekili

Erdin Bircan, 7 Şubat 1960 tarihinde Edirne‘nin Enez İlçesine bağlı Hasköy’de doğmuştur. Babası Şevki Bircan, annesi Müferiye Bircan’dır. Yüksel adında bir kız kardeşi vardır. İlkokul ve ortaokulu Enez İlçesinde okudu.

İstanbul Hasköy Lisesinde okuduğulerine katıldı. Demokrasi mücadelesine ilk olarak Politika Gazetesinde çalışarak başladı. 1980’li yıllarda özel sektörde yöneticilikler yaptı. Ticari hayatına 1988 yılında Erpa Tekstil’i kurarak başladı ve başarılı bir iş hayatı gerçekleştirdi. Uzunköprü’de hayvancılıkla uğraştı.

Erdin Bircan, sivil toplum kuruluşlarında çeşitli görevlerde bulundu. Kurucuları arasında yer aldığı Trakyalı Yöneticiler ve İş Adamları Derneği TRYİAD’da 2 dönem Başkan Yardımcılığı yaptı. 10 yıl Keşan Ticaret Sanayi Odası KTSO üyeliği yaptı. Halen İstanbul Tekstil Konfeksiyon İhracatçıları Birliği İTKİB üyeliği, İstanbul Ticaret Odası İTO üyeliği ve İstanbul Sanayi Odası İSO üyeliklerinde bulunmaktadır. Bircan, Atatürkçü Düşünce Derneği ve Beşiktaş Spor Kulübü üyesidir.

2011 genel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi’nden milletvekili aday adayı olarak yarıştı. 2015 seçimlerinde önseçimden lletvekili adayı oldu.

7 Haziran 2015 ve 1 Kasım 2015 genel seçimlerinde CHP Edirne milletvekili seçilerek TBMM‘ne girmeye hak kazandı.

Erdin Bircan evli ve Erdem Bircan ve Eren Bircan adlarında iki çocuğu vardır.

İlgili Makaleler

Erdin Bircan hakkında ziyaretçi yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu