Muharrem Kayhan kimdir

Ad Soyad: Muharrem Kayhan Doğum Tarihi: 1955 Nereli: İzmir Meslekler: Ölüm Tarihi: --

Muharrem Kayhan kimdir, Söktaş A.Ş.’de Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmektedir.

Muharrem Kayhan, 1955 yılında İzmir‘de doğmuştur. Tam adı Muharrem Hilmi Kayhan’dır. Emin Hilmi Kayhan adında kardeşi vardır. St Joseph ve Robert Kolej‘deki orta öğretiminden sonra Manchester Üniversitesi Tekstil Mühendisliği bölümünden 1976 yılında mezun oldu. MBA derecesini Cornell Üniversitesi‘nden 1978 yılında almıştır.

Tekstil ve tarım sektöründe faaliyet gösteren Söktaş A.Ş.’de Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmektedir. Söktaş Tekstil Sanayinde en büyük gömleklik kumaş üreticilerinden biri olup; Armani, Versace, Prada, Gucci, Burberry, Dolce & Gabbana, Ermenegildo Zegna, Façonnable, Hennes&Mauritz, Hugo Boss, Paul Smith, Ted Baker, Thomas Pink, Zara”gibi moda devleri için kumaş üretiyor.

Ege İhracatçı Birlikleri, Türkiye Tekstil İşverenler Sendikaları, Ege Bölgesi Sanayi Odası’nın yönetim kurullarında görev yapmıştır.

1997-1998 yılları arasında TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yaptı. 2001 Ocak ayında TÜSİAD Yüksek İstişare Konseyi Başkanı seçildi. 2005 yılından bu yana TÜSİAD Onursal Başkanıdır.

Muharrem Kayhan, Robert Kolej Mütevelli Heyeti ve İzmir Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı yönetim kurulunda görev yapmaktadır. 2009 yılında kendisine TBMM Üstün Hizmet Ödülü verildi.

Muharrem Kayhan, 2003 yılından itibaren İspanya‘nın İzmir Fahri Konsolosu’dur.

İlgi alanları arkeoloji ve nümizmatikdir. Evlidir ve iki çocuğu vardır.

İlgili Makaleler

Muharrem Kayhan hakkında ziyaretçi yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu