Tanem Sivar kimdir

Ad Soyad: Tanem Sivar Doğum Tarihi: 1980 Nereli: ABD, New York Meslekler: Ölüm Tarihi: --

Tanem Sivar kimdir, Tanem Sivar, 1980 yılında New York‘da doğmuştur. Birsin adında bir kız kardeşi vardır. Yedi yaşında iken annesinde kalan Tanem annesi (boşanınca) ve kız kardeşi ile beraber New York‘dan İstanbul‘a 1987 yılında taşınmışlardır. Özel Marmara Kolejiden mezun oldu. Daha sonra Amerika Birleşik Devletlerine giderek California’da San Diego State Üniversitesi İletişim fakültesiTelevizyon, sinema bölümünden mezun oldu.

Türkiye’ye döndükten sonra bir dönem Fox TV‘de çalıştı. 2005 yılından sonra 5 yıl boyunca Acun Ilıcalı‘yla birlikte çalıştı. 2005 2006 yılları arasında Acun Firarda programı sırasında Acun Ilıcalı ile dünyanın dört bir yanını adım adım gezdi. Uzun yıllar Survivor, Fear Factor, Var Mısın Yok Musun?, Yetenek Sizsiniz gibi programlarla Acun Medya bünyesinde yapımcılık ve sunuculuk yaptı.

Yiğit Özşener ile “Sen Hak Ediyorsun”, Lig TV’de Melih Gümüşbıçak ile “21” ve “Nedir Ne Değildir?” adlı spor programını sundu.

2010 yılında 4 ay şovmen Beyazıt Öztürk ile nişanlı kaldı. Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde medya ve iletişim üzerine ders verdi.

2013 Ekim ayı itibariyle CNN Türk‘te “Cumartesi sabahları iki kahve arası” adlı programı sunmaktadır.

Tanem Sivar, 2013 yılında, Yapımcısının Fatih Aksoy olduğu Med Yapım imzalı “Umutsuz Ev Kadınları” dizisinde Sibel karakterini canlandırdı. Dizide başrolleri Evrim Solmaz‘ın diziden ayrılması üzerine diziye giren Deniz Uğur, Songül Öden, Bennu Yıldırımlar, Ceyda Düvenci, Özge Özder canlandırmıştır.

Haziran 2015 ayında Muğla‘nın Menteşe ilçesinde çekimlerine başladıkları, senaryosunu Onur Ünlü‘nün yazdığı ve Yağmur Ünal‘ın yapımcılığını üstlendiği “Uzaklarda Arama” adlı filmin yönetmenliğini Türkan Şoray yapacak. Yağmur Ünal, ayrıca bir hayat kadınını canlandıracağı bu filmde ilk defa oyunculuk da yapacak. Filmin oyuncuları ise Sevda Erginci, Doğa Konakoğlu, Eşref Kolçak, Tanem Sivar, Fırat Tanış, Kaan Urgancıoğlu, Suna Selen, Elif Atakan, Ekin Türkmen, Pınar Göktaş, Sercan Badur, Mehtap Bayri gibi oyuncular olmuştur.

Filmleri ve Dizileri :
2015 – Uzaklarda Arama (Sinema filmi)
2012 – Umutsuz Ev Kadınları (Sibel) (Tv Dizisi)

İlgili Makaleler

Tanem Sivar hakkında ziyaretçi yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu