Murat İde kimdir

Ad Soyad: Murat İde Doğum Tarihi: 25 Mayıs 1969 Nereli: Malatya Meslekler: , Ölüm Tarihi: --

Murat İde kimdir, Bengü Türk‘te Genel Yayın Yönetmeni

Murat İde, Malatya‘da 25 Mayıs 1969 tarihinde astsubay bir baba ile öğretmen bir annenin ilk çocuğu olarak doğmuştur. Tam adı Yunus Murat İde’dir. İlk ve orta öğretimini Ayancık, Malatya ve İzmir’de tamamladı. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo-TV Bölümünden mezun oldu.

Gazetecın Gazetesi’nde muhabir olarak başladı. Hürriyet Gazetesi, atv/A TAKIMI Programı, Show Tv ve Star Tv’de Muhabirlik yaptı. Ardından sırasıyla; TGRT’de Haber Koordinatörü, Atv-Haber Müdürü, Atv-Ankara Temsilcisi, Sky-Türk Ankara Temsilcisi, HABERTÜRK Genel Yayın Yönetmen Yardımcısı, Kanal 1 Genel Yayın Yönetmeni, sonra da Avrasya tv haber müdürlüğü görevine geldi. Aynı zamanda Avrasya tv’de “Ters Açı” adlı programın sunuculuğunu yaptı.

2007 yılında yayın hayatına başlayan Bengü Türk televizyonuna Genel Yayın Yönetmeni oldu. Aynı zamanda “Medya Açılımı” adlı programını yaptı.

Takvim, Tercüman ve Ortadoğu Gazete’lerinde köşe yazarlığı yaptı. Halen YENİÇAĞ Gazetesi’nde ‘Ters Açı’ adıyla köşe yazıyor.

4 Mart 2017 tarihinde başkanlık sistemine ‘hayır‘ diyen Bengütürk TV Genel Yayın Yönetmeni Murat İde kanaldan kovulurken, yerine Metin Özkan getirildi.

Şeriatın Kestiği Yürek” adlı bir kitabı olan Murat İDE’nı var.

25 Ekim 2017 tarihinde Meral Akşener‘in kurduğu partinin Basın Danışmanlığı görevini üstlendi.

Kitapları :
2006 – Şeriatın Kestiği Yürek.

İlgili Makaleler

Murat İde hakkında ziyaretçi yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu