Metin Uca kimdir

Ad Soyad: Metin Uca Doğum Tarihi: ?? ?? 1961 Nereli: İstanbul Meslekler: , , Ölüm Tarihi: --

Metin Uca kimdir, Metin Uca, 1961 yılında Hakkari‘li bir baba ve Bilecik Söğüt’lü bir annenin büyük çocuğu olarak İstanbul‘da doğmuştur. Bir kardeşi vardır. İlkokul, ortaokul ve liseyi Ankara‘da okudu. İstanbul Jeoloji Mühendisliğinde okumaya başladı. Üniversite öğrenciliği sırasında harçlığını çıkarmak için Gelişim yayınlarının ansiklopedilerinin pazarlaması işinde çalıştı. Bu arada Tiyatro ve yaratıcı drama dersleri aldı. Jeoloji Mühendisliğinden mezun oldu. Ankara Halk Eğitimde tiyatro yapmaya başladı.

1987 yılında Anadolu Ajansı‘nın açmış olduğu sınavı kazandı ve gazeteciliğe muhabir olarak başladı. 1999 – 2000 yıllarında TRT‘ de televizyoncu olarak çalışmaya başladı ve kuruluşundan itibaren Kanal D Ankara bürosunda muhabir olarak görev yaptı. Daha sonra da Milliyet EP Dergisi, Show TV, ATV ve Star televizyonlarında muhabir ve programcı olarak çalıştı.

1999 yılından sonra “Günaydın Türkiye” adlı sabah haberleri programları ve “Passaparola” adlı yarışmayla tanındı. Tek kişilik gösteriler yapan Metin Uca, çeşitli film dublajı ve reklam/tanıtım seslendirmeleri de yaptı.

2009 yılında haberi mizahla harmanlayan akşam haber programı “Maydanoz”u hazırladı ve sundu.

Askerliğini Van Erciş’te tankçı asteğmen olarak yaptı.

Kitapları :
2004 – Her Tuzluğum Var Diyene Hıyarla Yetişemedim,
2006 – Yes Yerine Orrayt Demek Caiz midir Hocam?,
2007 – Tüh,

İlgili Makaleler

Metin Uca hakkında ziyaretçi yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu