Mustafa Ak kimdir

Ad Soyad: Mustafa Ak Doğum Tarihi: 1964 Nereli: Konya Meslekler: Ölüm Tarihi: --

Mustafa Ak kimdir, 2009 yılından beri Ankara, Keçirören Belediye Başkanıdır.

Mustafa Ak, 1964 yılında Konya‘nın Seydişehir ilçesinde doğmuştur. İlkokul, ortaokul ve liseyi- Konya’da okudu. 1983 yılında girdiği İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden 1987 yılında mezun oldu.

Mustafa Ak, Üniversiteden mezun olduktanektörde çeşitli alanlarda yöneticilik yaptı. Sektörel dergilerde koordinatörlük görevlerinde bulundu. Birikimini ve kazanımlarını kendi işletmesine yansıtmak isteyen Mustafa Ak, 1991 yılı itibari ile Ankara’da Basın-Yayın ve Matbaacılık alanlarında faaliyet gösteren bir işletme kurdu.

İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Mezunları ve Mensupları Vakfı’nın yönetim kurulu Başkan Yardımcılığı ve Ankara Grup Başkanlığı görevini yürütmektedir.

AKP‘nin 14 Ağustos 2001 tarihindeki kuruluşundan itibaren aktif siyasi hayatına başlayan Mustafa Ak, Ankara İl Başkanlığı bünyesinde Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı. İl Başkan Yardımcılığı ve Sosyal İşler Başkanlığı görevlerinde de bulundu. Ayrıca, AK Parti’nin en önemli eğitim faaliyeti olan Siyaset Akademisi’narak üç dönem Yerel Yönetimler Programı’nın yürütülmesinin öncülüğünü yaptı. 29 Mart 2009‘da AKP Keçiören Belediye Başkanı Aday Adaylığına başvurarak partideki görevlerinden istifa etti.

29 Mart 2009 Yerel Seçimlerinde Ak Parti‘den Ankara, Keçiören Belediye Başkanı seçildi.

Mustafa Ak, 30 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimde Ak Parti’den tekrar Ankara, Keçiören Belediye Başkanı seçildi.

Mustafa Ak, Hatice Ak ile evlidir ve Ali Ak, Halid İslam Ak, Yusuf Ak adında üç çocuğu vardır.

İlgili Makaleler

Mustafa Ak hakkında ziyaretçi yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu