Erdoğan Aktaş kimdir

Ad Soyad: Erdoğan Aktaş Doğum Tarihi: 1967 Nereli: İstanbul Meslekler: , Ölüm Tarihi: --

Erdoğan Aktaş kimdir, Erdoğan Aktaş, 1967 yılında İstanbul‘da doğmuştur. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümünden mezun oldu.

Üniversite yıllarında, çociliğe1984 yılında Güneş Gazetesi’ne girerek muhabirliğe başladı. Sırasıyla Gazete Gazetesi, Hürriyet, Sabah ve Milliyet gazetelerinde polis muhabirliği yaptı. Daha sonra 1993 yılında Star TV’de televizyon haberciliğine geçti. Muhabir olarak sırasıyla Star TV, Show TV ve NTV’de görev yaptı. Bu süre zarfından dünyanın birçok bölgesinde önemli gelişmeleri muhabir olarak izleyen Aktaş, 8 yıl süreyle görev yaptığı NTV’de 1999-2005 yılları arasında Yakın Plan programını hazırlayıp sundu.

Posta gazetesinde yazarlık yapan Erdoğan Aktaş, Star televizyonunda 2005 yılı Mart ayından itibaren Star Haberin Genel Yayın Yönetmenliğini yaptı. 2008 yılında ise Haber Türk TV Genel Yayın Yönetmenliği görevine geldi. 2009 yılı Ağustos ayı itibariyle ATV Haber Genel Yayın Yönetmenliği üstlendi.

ATV Haber Genel Yayın Yönetmenliği görevi sürerken, Turkuvaz Holding bünyesinde yer alan A Haber Kanalı’nın kurup genel müdürlük görevini yürüttü. Bu arada yine A Haber kanalında “Memleket Meselesi” ve “90’a” programlarını hazırlayıp sundu.

Ağustos 2009’dan beri Genel Yayın Yönetmenliği görevini yürüten Erdoğan Aktaş, 24 Mayıs 2014 tarihinde bu görevinden istifa etti.

2014 yılında Beşiktaş Fahri İletişim Komitesi Başkanlığına getirilen Aktaş, 21 Ağustos 2014 tarihinde BJK TV’den ayrıldı

Erdoğan Aktaş, 1992 yılında Gülbin Aktaş ile evlendi.

Kitapları :
2006 – Aşık Olan Terk Eder

İlgili Makaleler

Erdoğan Aktaş hakkında ziyaretçi yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu