Sina Koloğlu kimdir

Ad Soyad: Sina Koloğlu Doğum Tarihi: 1957 Nereli: İstanbul Meslekler: Ölüm Tarihi: --

Sina Koloğlu kimdir, Milliyet gazetesi yazarıdır. Bulutsuzluk Özlemi’nin klavyecisi ve grubun kurucu üyelerindendir.

Sina Koloğlu, 1957 yılında istanbul’da doğmuştur. Aslen Trabzon‘un Sürmene ilçesi kökenlidir. Babası futbolcu, teknik direktör, spor yazarı ve yöneticiliği yapan Doğan Koloğlu‘dur. Galatasaray Lisesinden (108.dönem) 1976 yılında mezun oldu. Gazi Üniversitesi Yönetim Bilimleri’nden mezun oldu.

Sina Koloğlu, dört-beş yaşları alarak müziğe başladı. Lise yıllarında tiyatro kolunda tiyatro müzikleri yaparak müzik hayatını sürdürdü. Liseler arası müzik yarışmalarında tiyatro müzikleri ile ödüller aldı. Bağımsız piyano konserleri verdi. Profesyonel olarak müziğe 1986 yılında Nejat Yavaşoğulları ile birlikte Bulutsuzluk Özlemi adlı rock grubunun kurulmasıyla başladı. Grubun değişmeyen üyeleri; Nejat Yavaşoğulları (Vokal,Ritim Gitar) ve Sina Koloğlu (Klavye) olmuştur.

On sene Cumhuriyet gazetesinde çalışan Sina Koloğlu, her konuda muhabirlik yaptı. 2009 yılından beridir de Milliyet gazetesinde televizyon sayfasını hazırlamaktadır. Ayrıca Rating Canavarı köşesinde köşe yazarlığını sürdürmektedir. Aynı zamanda televizyon eleştirmenliği yapmaktadır.

Sina Koloğlu’nun babası Doğan Kolode 86 yaşında öldü.

Stüdyo Albümleri:
1986 – Bulutsuzluk Özlemi
1990 – Uçtu Uçtu
1992 – Güneşimden Kaç
1998 – Yol
2001 – Numara
2005 – Felluce/Bağdat
2009 – Zamska.

İlgili Makaleler

Sina Koloğlu hakkında ziyaretçi yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu