Doç. Dr. Yunus Emre kimdir

Ad Soyad: Doç. Dr. Yunus Emre Doğum Tarihi: 1982 Nereli: İzmit Meslekler: , , Ölüm Tarihi: -- Burcu:

Doç. Dr. Yunus Emre kimdir, 24 Haziran seçimleri için CHP’nin İstanbul İkinci Bölge milletvekili adayı oldu. Seçildi.

Doç. Dr. Yunus Emre, 1982 yılında İzmit‘te doğmuştur. 2000 yılında İstanbul Kültür Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve İktisat bölümüne okumaya başlayıp 2005 yılında mezun olmuştur. 2005 ile 2007 yılları arasında da Boğaziçi Üniversitesi Atatürk Enstitüsü’nde yüksek lisansını tamamlamıştır. 2007 yılında da yine aynı üniversitede Boğaziçi Üniversitesi Atatürk Enstitüsü’nde Doktorasını tamamladı.

Doç. Dr. Yunus Emre İstanbul Kültür Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesidir. Ayrıca Sosyal Demokrasi Vakfı (SODEV) Üyesi, Toplumcu Düşünce Enstitüsü Kurucu Üyesi ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gençlik Kolları Eski Genel Başkandır.

Türkiye’deki siyasal hayat, tarih yazımı ve karşılaştırmalı siyaset alanlarında çalışmaları olan Yunus Emre yazmış olduğu birçok denemenin yanında 2013 yılında çıkardığı CHP, Sosyal Demokrasi ve Sol adı kitabı ile yazarlığa adım atmıştır. Siyasal partiler, CHP tarihi ve sosyal demokrasi üzerine yazdığı makaleler, başta Birikim dergisi olmak üzere çeşitli mecralarda yayımlandı.

Doç. Dr. Emre’nin ‘CHP, Sosyal Demokrasi ve Sol’ isimli kitabı 2013 yılında İletişim Yayınları tarafından, 2014 yılında ‘The Emergence of Social Democracy in Turkey’ başlığıyla IB Tauris tarafından İngilizce basıldı.

Doç. Dr. Yunus Emre, evlidir ve bir kızı vardır.

Doç. Dr. Yunus Emre, 24 Haziran seçimleri için CHP‘nin İstanbul İkinci Bölge milletvekili adayı oldu. Seçildi.

Kitapları :
2014 – The Emergence of Social Democracy in Turkey
2013 – CHP, Sosyal Demokrasi ve Sol.

Doç. Dr. Yunus Emre hakkında yapılan aramalar

Doç. Dr. Yunus Emre, Doç. Dr. Yunus Emre biyografi, Doç. Dr. Yunus Emre hayatı, Doç. Dr. Yunus Emre nereli, Doç. Dr. Yunus Emre kimdir, Doç. Dr. Yunus Emre eşi, Doç. Dr. Yunus Emre kaç yaşında, Doç. Dr. Yunus Emre fotoğrafları

İlgili Makaleler

Doç. Dr. Yunus Emre hakkında ziyaretçi yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu