Bülent Göktuna kimdir

Ad Soyad: Bülent Göktuna Doğum Tarihi: - Nereli: Ankara Meslekler: Ölüm Tarihi: --

Bülent Göktuna kimdir, Dr. Bülent Göktuna, Mineks International Dış Ticaret A.Ş. ve Mineks Uluslararası Sermaye ve Yatırım Danışmanlığı firmalarının Yönetim Kurulu Başkanıdır. Ankara‘da doğmuş olan Dr. Göktuna hayatı boyunca çeşitli ülkelerde ikamet etmiştir. Ankara Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümü’nden mezun olduktan sonra, İşletme yüksek lisansını New York, Syracuse Üniversitesinde Fullbright bursu ile tamamlamıştır. 1998 yılında Tamamlayıcı Tıp alanında Open International Üniversitesi tarafından Felsefe Doktoru unvanı almıştır. Amerika’daki Küresel Tamamlayıcı Tıp Derneği’nde (Global Foundation for Integrative Medicines) özel danışmanlık yapmaktadır.

Henüz 20’li yaşlarının başında Birleşmiş Milletler‘de analiz uzmanı olarak çalışmıştır. Bu pozisyon onu 1975 yılında Vietnam‘a götürmüştür. 1976 yılında askerliğini tamamlamış olan Göktuna Minex International’ı kurmuştur.

yunca Avrupa, Amerika, Kanada, Afrika ve Orta Doğu bölgeleri ile Türkiye arasındaki ticaretin geliştirilmesine büyük katkılarda bulunmuştur. Kendisi işletme yönetiminden hükümet ilişkilerine, yatırım danışmanlığından şirket satın alımları ve birleşmeleri konularına uzanan birçok alanda çok geniş tecrübeye sahiptir ve bu konularda dünyanın en önemli firmalarına stratejik danışman olarak destek vermiştir. Sıklıkla seyahat eden Göktuna, firmanın iş stratejisi, kurumsal gelişimi, sermaye yapılandırması ve lobicilik faaliyetlerini yürütmektedir.

Mineks Grubu’ndaki sorumluluklarına ek olarak Göktuna, 1994’de Turgut Özal‘ın Türkiye’nin güneyinde Golf turizminin gelişmesini bizzat kendisinden talep etmesinden sonra, uluslararası üne sahip Antalya Belek’teki National Golf Kulübü‘nü kurmuştur, National Golf Klubü Avrupa Bayanlar Golf Turnuvasına son 4 senedir ev sahipliği yapmaktadır.

Dr. Bülent Göktuna İngiltere Direktörler Enstitüsü, Türkiye’de TÜSİAD, DEIK,TBBCI, Türk-Fransız Ticaret Derneği ve TABA, Amerika Birleşik Devletleri’nde ATC gibi prestijli kuruluşların da aktif üyesidir. Bu kuruluşların yanısıra, Dr. Göktuna Dünya Ekonomik Forumu’nda Mineks International’ı 2002’den beri temsil etmektedir.

Dr. Göktuna, aynı zamanda Zambiya Cumhuriyeti Fahri Konsolosu‘dur. Dr. Göktuna, Afrika ülkelerinden üst düzey devlet adamları ve işadamları ile diplomatik ve ticari ilişkilerini devam ettirmektedir. Afrika, Türkiye için önemli bir bölge haline gelmiştir.

Enerji ve birikimlerini birçok gönüllü aktivite ve hayır işine aktarmaktan keyif alan Bülent Göktuna, özellikle yardıma muhtaç çocuklara yardım eden kuruluşlarla sıcak bir temas ve işbirliği halindedir. UNESCO, UNICEF, Yetimler Örgütü (Orphanage Association) ve Çocukları Koruma Derneği (Society for the Protection of Children) gibi uluslararası derneklerin de üyesidir.

Bülent Göktuna kimdir
Bülent Göktuna kimdir
Bülent Göktuna kimdir
Bülent Göktuna kimdir
Bülent Göktuna kimdir
Bülent Göktuna kimdir
Bülent Göktuna kimdir
Bülent Göktuna kimdir

İlgili Makaleler

Bülent Göktuna hakkında ziyaretçi yorumları

Bir Yorum

  1. Bulent agbeycigim kulturlu basarili icinde insan vatan sevgisi olan herkese dogrulari tavsiye eden cok degerli agbeyimiz degerli is adami banada is hayatimda yardimci oldu bizzat kendisi ile ingilterede tanistik saglikli basarili huzurlu bir uzuun omur yasamasini dileyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu