Muharrem Usta kimdir

Ad Soyad: Muharrem Usta Doğum Tarihi: 1965 Nereli: Trabzon Meslekler: , , Ölüm Tarihi: --

Muharrem Usta kimdir, 6 Aralık 2015 tarihi itibari ile Trabzonspor Başkanı olmuştur.

Muharrem Usta, 1965 yılında Trabzon‘da doğmuştur. Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi’ldu. Kulak Burun Boğaz uzmanlığı ihtisasını 1992 yılında bitirdi. 1993 yılında hastane yöneticiliği alanına yöneldi.

Muharrem Usta, 1995 yılında İlk hastanesini İstanbul-Fatih’te Medical Park adı altında kurdu. Zamanla Sultangazi ve Bursa gibi yerlerde de yeni şubeler açarak büyüdü. Medical Park Hastaneler Grubu ve Liv Hospital Yönetim Kurulu Başkanlığını yürüttü. Bugün Medical Park Hastaneler Grubu; 19 Hastane, 2 Tıp Merkezi ve 2 Hastane Kompleksi ile toplam 23 hastanesi, 9500’i aşkın çalışanıyla Türkiye’nin tüm bölgelerinde hizmet vermektedir.

Spora ve sporcu sağlığına desteğini v itibarı ile Karşıyaka Spor Kulübü, Fenerbahçe, Galatasaray, Antalyaspor , Kasımpaşa, Elazığspor, Tokatspor, Batman Petrolspor (futbol), Galatasaray Medical Park (basketbol), ayrıca Akut Kar Sporları gibi kulüp ve kurumlara da sağlık sponsoru olmuştur.

2005 yılında sadece 2 hastanesi olan Muharrem Usta, bu işe girmek isteyen Ethem Sancak ile yüzde 50-50 ortak oldu. Daha sonra iki ortak da %20 hissesini toplam %40’nı Carlyle Grubu‘na satılar. Bu üçlü yapı ile daha da güçlendiler.

Özel Hastaneler ve Sağlık Kuruluşları Derneği Başkanlığı yaptı. Aynı zaman da İstanbul Ticaret Odası Sağlık Komsiyonu üyesidir.

Muharrem Usta, evlidir. 3 çocuğu vardır.

Trabzonspor kulübünün 6 Aralık 2015 tarihinde yapılan seçimlerinde eski başkan İbrahim Hacıosmanoğlu‘nu geçerek Trabzonspor‘un 16. Başkanı olarak seçildi.

Medical Park hastanelerinin bulunduğu yerler :
Ankara
Antalya
Batman
Bursa
Elazığ
Gaziantep
Gebze
İstanbul Bahçelievler
İstanbul Fatih
İstanbul Gaziosmanpaşa
İstanbul Göztepe
İstanbul Silivri
İstanbul-Sultangazi
İzmir
Ordu
Samsun
Samsun Tıp Merkezi
Tarsus
Tokat
Trabzon-Ortahisar
Trabzon-Akçaabat
Uşak
VM Medical Park Kocaeli

İlgili Makaleler

Muharrem Usta hakkında ziyaretçi yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu