Aziz Babuşcu kimdir

Ad Soyad: Aziz Babuşcu Doğum Tarihi: 01 Haziran 1964 Nereli: Trabzon Meslekler: Ölüm Tarihi: --

Aziz Babuşcu kimdir, Aziz Babuşcu, 1 Haziran 1964 tarihinde Trabzon Akçaabat’ta ailesinin 7 çocuğundan biri olarak doğmuştur. Aslında 1962 yılı doğumludur. İnşaat kalfası olan babasının adı Ali, anne adı Fatime’dir. İlkokul 4’e kadar Gürgendağı Köyü’nde okudu. Sonra 1972 yılında istanbul’da çalışan babası tüm aileyi yanına alınca ilkokul 4 ve 5. sınıfları Gaziosmanpaşa’da Ülkü İlköğretim Okulu’nda okudu. Liseyi de Küçükköy’de Vefa Poyraz Lisesi’nde okudu. Lise bittikten sonra Viyana‘ya orada işçi olarak çalışan amcasının yanına giderek Ekonomi ve iktisat okumaya çalıştı ancak yürütemeyince 6 ay sonra geri döndü. Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümünden mezun oldu.

Üniversitede okurken bir yandan da Azapkapı’da bir şirketin muhasebe servisinde çalışmaya ba de bir arkadaşı ile birlikte Gaziosmanpaşa’da bir büro açtı. Mali müşavir bürosu hala çalışmaktadır.

Aziz Babuşcu, İstanbul Mali Müşavirler ve Muhasebeciler Derneği kurucu üyeliği ve başkanlığı, Marmara Üniversitesi Mezunları ve Mensupları Derneği kurucu üyeliği ve başkanlığı yaptı.

2004 yılında Gaziosmanpaşa’dan belediye başkan aday adayı olarak siyasete atıldı.

2004 yılı yerel seçimlerinde İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis AKP üyeliğine seçilen Aziz Babuşcu, Plan Bütçe Komisyonu Başkanlığı, Denetim Komisyonu Başkanlığı ve Grup Başkanvekilliği görevlerini ifa etti. 2006 yılında AKP İl Yönetim Kurulu Üyesi ve İl Başkan yardımcılığına getirildi.

Aziz Babuşcu, Nisan 2007 – Şubat 2015 tarihleri arasında AK Parti İstanbul İl Başkanlığı görevini yürüttü.

7 Haziran 2015 ve 1 Kasım 2015 seçimlerinde İstanbul 2.Bölgeden AKP Milletvekili seçildi.

a Gülser Babuşcu ile evlendi. 4 çocuğu vardır. Zeynep Babuşcu, Ali Babuşcu ve Yasir Babuşcu adlarında çocukları vardır. Oğlu Yasir Babuşcu 19 Temmuz 2010 tarihinde evlendiğinde İstanbul Büyükşehir Belediye başkanı Kadir Topbaş nikahını kıyarken, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan da şahitleri olmuştur.

İlgili Makaleler

Aziz Babuşcu hakkında ziyaretçi yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu