Gürsel Erol kimdir

Ad Soyad: Gürsel Erol Doğum Tarihi: 28 Aralık 1963 Nereli: Elazığ Meslekler: Ölüm Tarihi: --

Gürsel Erol kimdir, Tunceli CHP Milletvekili

Gürsel Erol, 28 Aralık 1963 tarihinde Elazığ‘da doğmuştur. Aslen Tunceli‘lidir. Baba adı Zeynel, anne adı Nurten’dir. Anne tarafından dedesi Diyap Ağa diye bilinen Diyap Yıldırım‘dır. Liseden mezun olduktan sonra üniversite eğitimi sırasında Sosyal Demokrat Halkçı Parti’de (SHP) Çankaya Gençlik Kolları’nda tanıştı.

Gürsel Erol, 1990 yılında SHP Ankara İl Geve 1991 yılında SHP Kurucu Gençlik Kolları Genel Başkanlığı görevlerini üstlendi. 1991 yılında SHP Elazığ İl Başkanı olarak görev yaptı. 1995 yılı genel seçimlerinde Elazığ 1. Sıra Milletvekili adayı oldu. 1995-1997 yılları arasında Tuncelililer Vakfı Genel Başkanı olarak görev aldı.

1995-2014 yılları arasında çeşitli Alevi ve Sivil Toplum Örgütleri’nde yöneticilik yaptı. Örgütü çok iyi tanıması ve bu konudaki tecrübeleri sebebiyle Parti’nin birçok kurultay organizasyonu Gürsel Erol’a emanet edildi.

Turizm sektöründe ülkemizin farklı tatil beldelerindeki tesislerin ve tarihi yapıdaki butik otellerin işletmeciliğini sürdürmekte olan Gürsel Erol, Tarihi yapıların restorasyonları alanında faaliyet gösteren şirketi ile de tamamlamış olduğu işlerden birçok defa Tarihi Kentler Birliği’nden “Yılın En Başarılı Restorasyonu Ödülü”nü almıştır.

Gürsel Erol, evlidir ve 2 çocuğu vardır.

1 Kasım 20celi CHP Milletvekili seçilerek TBMM‘ye girdi.

Tunceli CHP Milletvekili olan Gürsel Erol, TBMM’de içişleri Komisyonu Üyesi görevi yapmaktadır.

İlgili Makaleler

Gürsel Erol hakkında ziyaretçi yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu