Volga Tamöz kimdir

Ad Soyad: Volga Tamöz Doğum Tarihi: 13 Mart 1976 Nereli: İstanbul Meslekler: , , Ölüm Tarihi: --

Volga Tamöz kimdir, Müzik yapımcısı. Sanatçı birçok albüm ve projede besteci ve aranjör olarak çalışmalarıyla tanınmaktadır.

Volga Tamöz, 13 Mart 1976 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. İlkokul eğitimi sırasında özel müzik dersleri alan Volga Tamöz, İstanbul Şehir Tiyatroları’nda 3 yıl tiyatro eğitimi aldıktan sonra, İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musıkisi Devlet Konservatuvarında, ilköğretim sonrası akademik müzik eğitimine başladı ve altı yıl süren Çalgı Eğitim Bölümünü başarı ile bitirdi.

Volga Tk müzik) müziğe karşı olan ilgisinden dolayı Kompozisyon eğitimini hedefleyen Volga Tamöz İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuvarı kompozisyon bölümünü kazanarak 2002 yılında mezun oldu. 2007 yılında Haliç Üniversitesi‘nde Yüksek Lisans Programını bitirerek, akademik eğitimini tamamladı.

Volga Tamöz, müzik eğitimi ile beraber popüler müzik yaşantısında aynı paralellikte devam ettirirken, 2000 yılından bu yana birçok projede besteci, aranjör, müzik direktörü ve prodüktör olarak görev aldı.

Volga Tamöz, “Yazz Records” isimli Müzik Prodüksyon şirketini kurdu.

2004 yılı Eurovision Şarkı Yarışması’nda yapım şefi olarak görev aldı.

Volga Tamöz, 30 Kasım 2003 tarihinde Pervin Tamöz ile evlendi. Mita(d.2006) adında kız çocuğu vardır. 5 Temmuz 2013 tarihinde boşandılar.

1993 yılından beri pek çok ünlü ismin aranjörlüğünü yapan Volga Tamöz, 2015 yılında çıkardığı No 2′ adlı albümünde Emre Altuğ, Hande Yener, İzel Çeliköz, Nükhet Duru, Berksan Özer, Murat Dalkılıç, Keremcem, Atiye Denizgibi isimleri bir araya getirdi.

Albümleri :
2011 – Şık Şık
2012 – Tam 90’dan
2015 – No. 2.

İlgili Makaleler

Volga Tamöz hakkında ziyaretçi yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu