Semra Topçu kimdir

Ad Soyad: Semra Topçu Doğum Tarihi: 27 Ekim 1972 Nereli: Erzurum Meslekler: , Ölüm Tarihi: --

Semra Topçu kimdir, Halk Tv‘de Program ve Yayın Müdürü.

Semra Topçu, 27 Ekim 1972 tarihinde Erzurum‘da doğmuştur. İlkokul ve Ortaokulu Ankara’da okudu. 1986 – 1989 yılları arasında Ankara Kanuni Lisesi okuyup mezun oldu. Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi’den 1993 yılında mezun oldu. Aynı yıl meslek hayatına TRT‘de muhabir olarak başladı. Flash Tv ve ETv‘de muhabirlik yaptı.

1998 yılında ETv‘nin Ankara Haber Müdürü oldu. 2003 yılında televizyonculuktan ayrılarak, Eski Bakan Ahmet Kurtcebe Alptemoçin‘in kitaplarını hazırladı; Özallı Yıllar ve Özal’dan Sonra isimleriyle yayınlanan iki kitap çıkardı.

Semra Topçu, 2011 yılında televizyonculuğa Halk Tv haber müdürü olarak döndü. Aynı zamanda Halk TV‘de sabah 8’de “Güne Başlarken” adlı Haber Kuşağı programını hazırlayıp sunmaya başladı.

Gezi Direnişi başladığında 31 Mayıs’ı 1 Haziran‘a bağlayan gece sabaha dek canlı yayında direnişi anlattı. 2011’den bu yana sabah kuşağında yaşanan olaylara tepkileri ile dikkat çekti; 17-25 Aralık ile ilgili yayın yasağına ağzını bantlayarak tepki gösterirken, 4 bakanla ilgili TBMM‘deki oylamanın sonucuna da “Adaletin Bu Mu Dünya?” şarkısıyla tepki gösterdi. Zaman zaman düşündürücü, ironik videolar hazırlamayı sürdürüyor.

İlgili Makaleler

Semra Topçu hakkında ziyaretçi yorumları

2 Yorum

  1. Semra Topcu halk tv de sabah her gün zevkle dinliyoruz harika hitap şekli ile bizleri aydınlatıyor kendisine hayatı boyunca başarılar dileriz

  2. Semra Topçu çok severek, ilgiyle izlediğim Tv programcısı. Bu sabah yayında göremedim. Niçin yok.Her sabah onunla güne başlayıp aydınlanıyoruz. Çok Çok başarılı, çok zeki maşallah

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu