En Güncel Biyografi Sitesi, 19 Temmuz 2018

Semra Topçu kimdir

  • Ad Soyad: Semra Topçu
  • Nereli: Erzurum
  • Burcu:


  • Meslekler: ,
  • Ölüm Tarihi: --

Semra Topçu kimdir, Halk Tv‘de Program ve Yayın Müdürü.

Semra Topçu, 27 Ekim 1972 tarihinde Erzurum‘da doğmuştur. İlkokul ve Ortaokulu Ankara’da okudu. 1986 – 1989 yılları arasında Ankara Kanuni Lisesi okuyup mezun oldu. Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi’den 1993 yılında mezun oldu. Aynı yıl meslek hayatına TRT‘de muhabir olarak başladı. Flash Tv ve ETv‘de muhabirlik yaptı.

1998 yılında ETv‘nin Ankara Haber Müdürü oldu. 2003 yılında televizyonculuktan ayrılarak, Eski Bakan Ahmet Kurtcebe Alptemoçin‘in kitaplarını hazırladı; Özallı Yıllar ve Özal’dan Sonra isimleriyle yayınlanan iki kitap çıkardı.

Semra Topçu, 2011 yılında televizyonculuğa Halk Tv haber müdürü olarak döndü. Aynı zamanda Halk TV‘de sabah 8’de “Güne Başlarken” adlı Haber Kuşağı programını hazırlayıp sunmaya başladı.

Gezi Direnişi başladığında 31 Mayıs’ı 1 Haziran‘a bağlayan gece sabaha dek canlı yayında direnişi anlattı. 2011’den bu yana sabah kuşağında yaşanan olaylara tepkileri ile dikkat çekti; 17-25 Aralık ile ilgili yayın yasağına ağzını bantlayarak tepki gösterirken, 4 bakanla ilgili TBMM‘deki oylamanın sonucuna da “Adaletin Bu Mu Dünya?” şarkısıyla tepki gösterdi. Zaman zaman düşündürücü, ironik videolar hazırlamayı sürdürüyor.

Semra Topçu kimdir

Etiketler

Semra Topçu kimdir biyografisi toplam 3.042 kez okundu. Bugün ise 0 kez okundu.

Yorumlar

  1. İSMAİL TÜRKSOY dedi ki:

    Semra Topcu halk tv de sabah her gün zevkle dinliyoruz harika hitap şekli ile bizleri aydınlatıyor kendisine hayatı boyunca başarılar dileriz

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.