Sadettin Saran kimdir

Ad Soyad: Sadettin Saran Doğum Tarihi: ?? ?? 1964 Nereli: ABD Meslekler: Ölüm Tarihi: --

Sadettin Saran Kimdir, Sadettin Saran, Medya, Online, hizmet, Yayıncılık, Havacılık, Savunma,  Enerji ve Turizm sektörlerinde faaliyet gösteren, SARAN Holding Yönetim Kurulu Başkanı’dır.

Sadettin SARAN, 1987 yılında, ABD’deki Kentucky Üniversitesi’nden, Makine Mühendisliği dalında masterini de alarak mezun olmuş ve Arkansas’ ın Little Rock kentindeki Ensco Environmental Services şirketinde Teknik Destek Mühendisi olarak çalışmaya başlamıştır.

Sadettin Saran, 1988 yılında Türkiye’ ye gelmiş, Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesinde, Dış İlişkiler Danışmanı olarak görev almıştır. 1989 yılında SARAN International şirketini kuran Sadettin Saran, bu şirketiyle, Lockheed Martin, Raytheon International, ESPN, Geest Inc.gibi dünya devlerinin Türkiye temsilciliklerini üstlenmiştir.

Sadettin Saran 1990-1995 yılları arasında, Martin Marietta şirketinin Ankara ofisinde Genel Müdür Yardımcısı olarak görev almıştır. Sadettin Saran, kısa bir süre sonra şirketin Genel Müdürlük görevine getirilmiştir.

1995 yılından sonra tam zamanlı olarak SARAN International’ın başına geçen Sadettin Saran, Yönetim Kurulu Başkanı olarak on beş yıl içinde SARAN Holding’in giderek gelişmesini ve büyümesini sağlamıştır. 2013 yılı itibariyle SARAN Grup bünyesinde 30 firma vardır ve 3.000’e yakın çalışan istihdam edilmektedir.

Gençlik yıllarından bu yana iyi bir sporcu olan Sadettin Saran, ABD’ de eğitim gördüğü yıllarda Kentucky Üniversitesi Yüzme Takımı’nın kaptanlığını üstlenmiş ve arka arkaya iki yıl, “En Değerli Sporcu” seçilme başarısını göstermiştir. 1984 – 1985 yıllarında da Türk Milli Yüzme Takımı kaptanlığını yapmıştır.

1964 doğumlu olan Sadettin Saran, evli ve bir kız çocuk babasıdır. İngilizce, İspanyolca ve orta derecede Almanca bilmektedir.

İlgili Makaleler

Sadettin Saran hakkında ziyaretçi yorumları

2 Yorum

  1. Merhabalar sizi seviyoruz ve inşallah Fenerbahçe’nin başkanı olarak görürüz. Sizin gibi sporcu bir iş adamı Türkiye’ye ve Fenerbahçe’ye lazım abi seni seviyoruz. Dualarımız seninle hoşcakalın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu