Orhan Ertanhan kimdir

Ad Soyad: Orhan Ertanhan Doğum Tarihi: 1952 Nereli: Sinop Meslekler: Ölüm Tarihi: --

Orhan Ertanhan kimdir, TRT spikeri

Orhan Ertanhan, Sinop, Ayancık ‘ta 1952 yılında doğmuştur. Liseyi İstanbul’da Vefa Lisesinde, yüksek öğrenimini Marmara Üniversitesinde tamamladıktan sonra 1976 yılında açılan sınavla TRT Ankara Radyosu spikeri oldu.

Orhan Ertanhan, 1980 yılında TRT Haber Merkezi’ne geçerek, televizyon haberlerini sunmaya başladı. 1988’de TRT Spor Haberleri Müdür Yardımcılığı, 1991’de TRT Haber Dairesi Başkan Yardımcılığı görevlerine atandı.

Orhan Ertanhan, 1993 yılında istifa ederek, HBB Televizyonu’na Haber Müdürü ve Genel Müdür Yardımcısı oldu. Daha sonra kuruluşuyla birlikte Kanal D Televizyonu’na geçti. 1,5 yıl Kanal D’nin ilk kurucuları arasında ilk haber spikeri olarak yer aldı. 1997 yılında İstanbul Bölge Müdürü olarak TRT‘ye döndü. Yaklaşık 8 yıl kadar İstanbul Bölge Müdürlüğü yaptı. Bu arada 1,5 yıl İstanbul Televizyon Müdürlüğü yaptı. 2008 yılında TRT‘den emekli oldu.

Orhan Ertanhan, Gazeteciler Cemiyeti, Türk Basın Birliği ile çeşitli gazete, dergi ve kuruluşlarca birçok kere ‘Yılın Gazetecisi’ ve ‘Yılın en başarılı haber spikeri’ seçildi.

Futbol Federasyonu Genel Sev yaptı.

Bir dönem Kuşdili Eğitim Merkezi’nde Spikerlik – Sunuculuk – Diksiyon gibi konularda dersler vermiştir. Beyzbol Milli Takım Federesyonunda başkan vekili olarak hizmet verdi.

Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Genel Sekreterliği görevini başarıyla yerine getirdi.

Orhan Ertanhan’ın ilk eşi Fügen Ertanhan doğum sırasında hayatını kaybetmişti. 1981 yılında ikinci eşi tiyatrocu Derya Baykal ile evlendi. 10 Ekim 1986 tarihinde boşandı. Üçüncü evliliğini ise Nilgün Polat ile yapmıştı.

25 Temmuz 1992 tarihinde 4’üncü evliliğini Vakıfbank bayan voleybol takımının oyuncusu Romen Monika Susman ile yaptı.

İlgili Makaleler

Orhan Ertanhan hakkında ziyaretçi yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu