Nusret Gökçe kimdir

Ad Soyad: Nusret Gökçe Doğum Tarihi: 1983 Nereli: Erzurum Meslekler: Ölüm Tarihi: --

Nusret Gökçe kimdir, İş adamı, kasap

Ünü dünyaya ulaşan sosyete kasabı Nusret İstanbul, Levent Çamlık’da ki “Nusret et”in sahibidir.

Nusret Gökçe, 1983 yılında Erzurum‘da beş kardeşli bir ailenin çocuğu olarak doğmuştur. İki yaşında iken babası ailesini alarak Erzurum’dan Kocaeli‘nin Darıca ilçesine göç etmiştir. Darıca Faik şahenk Ortaokulu’nda okurken parasızlık yüzünden bırakmak mecburiyetinde kalmıştır. Küçük yaşlar da İstanbul, Bostancı kasaplar çarşısında bir kasapta çırak olarak çalışmaya başladı.

2007 yılında istanbul, İstinye Park’ta Günaydın restoran’da kasap ve Nusret kasaplık işinde kendini geliştirmek için Amerika, Japonya gibi birçok dış ülkeye giderek bu mesleğin oralarda nasıl olduğuna kendi gözleri ile bakmıştır. Birçok Yabancı ülkelere giden Nusret bu işi kafasına koymuştur ve yabancı dili olmadığı halde oralara giderek bu işin pratikliğini sağlamıştır.

Son maaşı ve 7 bin lira gibi bir parayı bankadan kredi çekerek gittiği Arjantin‘de 3 ay kalarak kasapları, restoranları ve çiftlikleri gezerek bilgi edinmiştir. Memleketimize döndüğünde maaşlı işine devam etmiştir. Edindiği iş deneyimlerini Türkiye‘de uygulamaya kafasında kurgulayan Nusret neler yapacağını kafasında netleştirmiştir. O zamanlar çalıştığı restoranda edindiği birçşlamıştır.

Nusret Gökçe, 2010 yılında New York‘a giderek, bir restoran da çalıştı. Daha sonra istanbul’a geldi. Eski dostu olan Mithat Erdem ile birlikte ortak bir “Nusr-et” adında dükkan açarak ilk adımı attı. Daha sonra Doğuş Grubu’nun patronu Ferit Şahenk de ortaklarından biri oldu.

Nusret çok kısa bir sürede iş için yatırdığı parayı çıkardıktan başka, yalnızca Türkiye’de değil dünyanın değişik yerlerinde kasap ve restoran dükkanı açtı. Eskiden maaşlı bir çalışan bir eleman idi şimdi iş yerlerinde en az 400 çalışanı var.

2017 yılının Mart ayında Kolombiya, başkent Bogota‘da çekilen ünlü uyuşturucu kaçakcısı Pablo Escobar‘ın hayatını anlatan ve Pedro Pascal‘ın da rol aldığı ‘Narcos” dizisinin 3. sezon tanıtım filminde konuk oyuncu olarak rol aldı.

Filmleri ve Dizileri :
2017 – Narcos (Konuk Oyuncu) (Tv Dizisi)

İlgili Makaleler

Nusret Gökçe hakkında ziyaretçi yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu