Nur Viral kimdir

Ad Soyad: Nur Viral Doğum Tarihi: - Nereli: İstanbul Meslekler: Ölüm Tarihi: --

Nur Viral kimdir, Nur Viral, İstanbul‘da doğmuştur. İlkokul, ortaokul ve liseyi İstanbul’da bitirdikten sonra Üniversiteyi de İstanbul’da okumuştur. Üsküdar Musiki ve Kadıköy Anadolu Musiki cemiyetlerinde ders aldı. Cemiyetlerin konserlerinde de sunuculuk yaptı. Diksiyon ve spikerlik eğitimini tamamlayıp radyo program ve sunucusu oldu. Özel radyoların açılmasıyla birlikte radyoculuk hayatına 1993 yılında başladı. Uzun yıllar ‘5. Mevsim’ adıyla Türk Sanat Müziği programı sundu. Ardından, radyoda haber spikerliği yaptı. Ayrıca ‘Bizim Doktorlar’ adı altında sağlık programı sundu. Nur Viral, farklı radyo kanallarında sunuculuk ve yayın yönetmenliği görevlerini üstlendi.

Türkiye’nin ilk sağlık programı sunucusu olan Nur Viral, Tatlıses TV ile başladığı Sağlık programları serüvenine uzun yıllar muhtelif kanallarda devam etti.

Nur Viral, 5 yıl boyunca, “Hayat Ağacı” isimli kadın kuşağı programını Tatlıses TV ve ortak yayın yapan 40 yerel televizyon aracılığı ile izleyiciye ulaştırdı.

Sırasıyla Kanal 7, TNT, Samanyolu TV, Show TV, Türkmax Gurme ve BEYAZ Tv olmak üzere pek çok farklı kanalda yemek ve sağlık programları yapmıştır. Yemek yapmayı ve dünya mutfakları hakkında bilgi edinmeyi çok seven Nur Viral, aynı zamanda bir Türk Sanat Müziği aşığıdır.

Beyaz Tv ekranında yayınlanan “Hayatta Her Şey Var” isimli kadın kuşağı programının sunuculuğunu yapmaktadır.

Nur Viral’in ilk evliliğinden bir kızı vardır.

Nur Viral, 26 Kasım 2016 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın ekonomi Başdanışmanı ve Milliyet gazetesi köşe yazarı Cemil Ertem ile Roma Büyükelçiliği’nde evlendi.

İlgili Makaleler

Nur Viral hakkında ziyaretçi yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu