Başak Şengül kimdir

Ad Soyad: Başak Şengül Doğum Tarihi: 1979 Nereli: Kütahya Meslekler: , Ölüm Tarihi: --

Başak Şengül kimdir, CNN Türk‘de Spiker olarak görev yapmaktadır.

Başak Şengül, 1979 yılında Kütahya‘da ailesinin tek çocuğu olarak doğmuştur. İlkokul 2. sınıfa kadar Kütahya’daydı, sonra İstanbul‘a geldiler. Pertevniyal Lisesi’nde voleybolla tanıştı. İstanbul’da Pertevniyal Lisesi’nden mezun olduktan sonra İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV ve Sinema Bölümünde okuyarak mezun oldu. 2000 yılında stajyer olarak CNN Türk‘de çalıştı. Üniversiteden sonra da CNN Türk‘de muhabir olarak çalışmaya devam etti.

Başak Şengül, CNN Türk‘de 6 yıl muhabir olarak görev yaptıktan sonra 2006 yılında CNN Türk‘ün Gece Görüşü programını sunmaya başladı. 3 yıl da bu görevi yaptı ve ardından yine CNN Türk’te 6 ay süreyle Farkında mısınız? programını hazırlayıp sundu.

2009 yılının başlarında Haber Türk‘e spiker olarak geçti ve Erdoğan Aktaş‘ın yönetimindeki ekiple 5 ay çalıştı. 2009 yılının Eylül ayında CNN Türk‘e geri giderek gün içi haber kuşaklarında spikerlik yapmaya başladı. Hafta içi her gün Bugün programını ve Cuma akşamları da “Akıl Çemberi” adlı programını sundu.

2005 yılında hazırladığı “AB Yolunda Zorlu Başlık: Çocuk İşçiler” dizi haberiyle haber program dalında Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin Başarı Ödülü’nü aldı.

İyi derecede İngilizce bilen Başak Şengül, fırsat buldukça yüzüyor, Wing Chun, kickboxing ve fotoğraf ile ilgileniyor; kendi kendine çizim yöntemleri üzerine çalışıyor. Gezmeyi, görmeyi eviyor; seyahat ve yemek programlarını ilgiyle izliyor.

Ödülleri :
2005 – Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin Başarı Ödülü – “AB Yolunda Zorlu Başlık: Çocuk İşçiler” dizi haberi

İlgili Makaleler

Başak Şengül hakkında ziyaretçi yorumları

2 Yorum

  1. Merhabalar, Başak Şengül’ün evli olup olmadığına dair bir bilgi var mı merak ettim. Gerçekten de izlenmesi keyif veren bir sunumu var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu