Natalia Vodianova kimdir

Ad Soyad: Natalia Vodianova Doğum Tarihi: 28 Şubat 1982 Nereli: Gorky, Rusya Meslekler: Ölüm Tarihi: --

Natalia Vodianova kimdir, Natalia Vodianova, 28 Şubat 1982’de Gorky’de doğmuş Rus süpermodeldir. Gorky şehrinin adı 1990’dan sonra Nijni Novgorod olmuştur. Natalia Vodianova’nın çocukluk günleri zorluklarla geçer. Altı yaşında babası evi terk etti. Annesiyle birlikte dedesinin evine taşınmak zorunda kaldı. Annesinin erkek arkadaşlarının tacizi, maddi zorluklar neticesinde Natalia 15 yaşında evinden ayrılır ve erkek arkadaşı Oksana Marchukevich’le kendine bir daire tutar, tezgahta meyve satıcılığı yaparak hem kendi geçimini sağlamakta aynı zamanda kardeşlerine de bakmaktadır.

Oksana, 15 yaşındaki Natalia’yı iyi bir model olacağına inandırarak, model ajansına göndermiş. Yetkililer Natalia’yı çok beğenmişler. Yalnız bir tek kusur bulmuşlar, “dil bilmemesi”. İngilizce öğrenmesini söylemişler genç kıza. Mankenlik ajansıyla Moskova’da çalışmaya başlar Sonra da Paris’e göndermişler. Sonuçta 17 yaşında Natalia Paris’e taşınarak Viva ajansı ile anlaşır. Natalia Vodianova Paris’teki hayatına çok çabuk adapte olmuş. İki ayda İngilizcesini ilerletmiş. Bu sırada erkek arkadaşıyla aralarındaki iletişimde kopmaya başlamış. Paris’e gidişinden bir yıl sonra ise bir partide kocası Justin Portman’la tanışmış. Justin Portman, İngiltere’nin en zengin aileleri arasında yirmi ikinci sırada bulunan, Portmanlar’ın üç oğlundan biri. O partide birbirlerini görmüşler ve gece bitmeden birbirlerine aşık olmuşlar. Kısa bir süre sonra Portman, ailesiyle tanışmak için onu İngiltere’ye götürmüş.

Ardından da Gucci’nin yeni parfüm serisinin reklam yüzü olur. ve 19 yaşında 2001 yılında Roman Coppola filmi CQ’de Billy Zane ile ufakta olsa rol almayı başarır.Kırk kadar defileye çıktıktan sonra Calvin Klein‘ın 2003 ilkbahar sezonunda bahar şovu için işe alınır.
2004 yılında Pirelli takvimi için nefes kesen pozlar verdi.

Natalia Vodianova, Louis Vuitton, L’Oreal, Marc Jacobs, Versace , Chanel , Etam, Miss Sixty, Yves Saint Laurent , Pepe Jeans ile çalışır ve Calvin Klein’ın “Euphoria” adlı parfümünün reklamlarında boy gösterir. Pet Shop Boys’un I get Along adlı şarkısının klibinde yer almıştır.
İngiliz Vogue dergisinin kapağında 7 kere yer aldı.

Forbes dergisine göre Natalia Vodianova Carolyn Murphy, Alessandra Ambrosio, Adriana Lima, Heidi Klum, Kate Moss ve Gisele Bündchen‘dan sonra dünyanın en çok kazanan 7. mankenidir (4,5 milyon dolar).

Natalia Vodianova 2009 baharında Fransız iç çamaşırı firması Etam için marka elçisi, yüzü ve vücudu olmak üzere üç yıllık bir anlaşma imzalamıştır.

Moskova’da 2009 Eurovision Şarkı Yarışması’nın yarı finalini sunmuştur.

Natalia Vodianova Channel 5 tarafından düzenlenmiş Dünyanın En İyi Süpermodelleri sıralamasında 16. sırada yer alır. Natalia’nın takma adı SüperNova’dır.

Natalia Vodianova artık podyumlara sadece yardım amaçlı defileler için çıkmaktadır.

Evliliği : Natalia Vodianova, 1 Eylül 2002’de Saint Petersburg’ta İngiltere’nin 22. zengini olan İngiliz aristokrat 10. Portman Vikont’u Justin Tremor Berkeley Portman ile evlendi. Çiftin ilk çocukları Lucas Alexander 22 Aralık 2001’de dünyaya geldi. İkinci çocukları Neva 24 Mart 2006’da, üçüncü çocukları Viktor ise 13 Eylül 2007’de dünyaya geldi.

Natalia Vodianova ile Justin Portman, Haziran 2011’de boşandılar. Ve şimdi “Christian Dior’un” Başkanı Bernard Arnault’ın oğlu ve “Louis Vuitton” adındaki Fransız moda evinin İletişim Müdürü olan Antoine Arnault ile birlikte.

Natalia Vodianova İngiltere’de ikamet etmektedir.

Natalia Vodianova kimdir
Natalia Vodianova kimdir
Natalia Vodianova kimdir
Natalia Vodianova kimdir
Natalia Vodianova kimdir
Natalia Vodianova kimdir
Natalia Vodianova kimdir
Natalia Vodianova kimdir

İlgili Makaleler

Natalia Vodianova hakkında ziyaretçi yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu