En Güncel Biyografi Sitesi, 19 Ağustos 2018

Özlem Düvencioğlu kimdir

  • Ad Soyad: Özlem Düvencioğlu
  • Nereli: Düsseldorf, Almanya
  • Burcu:


  • Meslekler: ,
  • Ölüm Tarihi: --

Özlem Düvencioğlu kimdir, Özlem Düvencioğlu, 23 Kasım 1980 tarihinde Almanya-Düsseldorf’da doğmuştur. Annesi Makedon, babası ise Bulgar göçmenidir. Annesi 1967 yılında, babası 1969 yılında Almanya’ya gitmiştir. 2 abisi vardır. Hukuk ve ekonomi okuyor ama işleri nedeniyle okulu bırakmıştır.

Almanya’da okurken 3,5 yıl emlakçılık yapmıştır. Almanya’da Modelik de yapmış olan Özlem Düvencioğlu birkaç reklam filminde de oynamıştır.

Almanya’dan Türkiye’ye Mavi Tur’a katılmak için geldiğinde Hırsız Polis dizisinde oynaması için teklif gelmiş ve böylece diziye dahil olmuş ve “ Mavi” karakterini canlandırdı.

2005 yılında “Hırsız Polis” adlı dizide başrolde olarak Timuçin Esen, Uğur Yücel, Murat Daltaban, Erol Günaydın, Ozan Güven, Rasim Öztekin, Dağhan Külegeç, Hakan Boyav, Yasemin Çonka, Vahide Gördüm ile birlikte oynadı.

Özlem Düvencioğlu 2007 – 2010 yılları arasında “Parmaklıklar Ardında” adlı dizide; Selda Alkor, Serra Yılmaz, Zeynep Eronat, Cengiz Bozkurt, Fikret Kuşkan, Tardu Flordun, Yelda Reynaud, Özgül Kavruk, gibi birçok oyuncuyla birlikte rol aldı.

Hayvanları çok sevdiği için vejetaryen olduğunu söyleyen Özlem Düvencioğlu, Yelda Reynaud ile birlikte Başıbozuk Ltd. adlı bir yapım şirketi kurdu.

Filmleri ve Dizileri :
2007 – 2008 – (Handan) (TV Dizisi)
2005 – 2006 – Hırsız Polis (Mavi) (TV Dizisi )

Özlem Düvencioğlu kimdir

Etiketler

Özlem Düvencioğlu kimdir biyografisi toplam 2.211 kez okundu. Bugün ise 1 kez okundu.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.