Mutlu Çölgeçen kimdir

Ad Soyad: Mutlu Çölgeçen Doğum Tarihi: 1971 Nereli: Denizli Meslekler: , Ölüm Tarihi: --

Mutlu Çölgeçen kimdir, Mutlu Çölgeçen, 1971 yılında Denizli‘de doğmuştur. Tavas Çağıryan İlkokulu, Denizli Yeşilköy Ortaokulu, Muğla Turgut Reis Lisesini bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesinden mezun oldu.
Mutlu Çölgeçen, Kanal 6 televizyonunda mesleğe adım attı. Daha sonra sırasıyla Yeni Şafak ve Akşam gazetelerinde savunma muhabiri olarak çalıştı. Kısa bir süre Kanaltürk TV’de Ankara Haber Koordinatörlüğü yaptıktan sonra Sabah gazetesine transfer oldu. Sabah Gazetesi’nden sonra Takvim’de editör oldu. Millet Gazetesi kurulunca Millet Gazetesi Yazı İşleri Koordinatörü olarak transfer oldu.

Mutlu Çölgeçen, çeşitli gazete, televizyon kanalı ve ajanslarda çalıştı. Mesleğini Ankara’da parlamento muhabiri olarak sürdürdü.

30 Ağustos 2016 tarihinde Mutlu Çölgeçen, FETÖ’nün medya yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında gözaltına alındı. 3 Eylül 2016 tarihinde nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edilen Murat Aksoy, Atilla Taş, Mutlu Çölgeçen ve Gökçe Fırat Çulhaoğlu‘nun tutuklanmasına karar verildi.

Kitapları :
2002 – Siber Savaş
2002 – Şüphe – Sorular ve Senaryolar

İlgili Makaleler

Mutlu Çölgeçen hakkında ziyaretçi yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu