Umur Birand kimdir

Ad Soyad: Umur Birand Doğum Tarihi: 1977 Nereli: Meslekler: , Ölüm Tarihi: --

Umur Birand kimdir, 32. Gün sunucusu

Umur Birand, 1977 tarihinde Belçika, Brüksel‘de doğmuştur. Annesi Ercument Karacan‘ın üvey kızı Cemre Birand, babası Mehmet Ali Birand‘dır. Ali Karacan ve Ömer Karacan dayısı olur.

Umur Birand, ilk öğretimini Brüksel‘de tamamladıktan sonra İstanbul‘da orta öğretimini Koç Özel Lisesinde tamamladı. Üniversiteyi ise Amerika’da Washington DC, American University, Televizyon -Görsel Medya ve Uluslararası İletişim Bilimleri bölümünden 1998 yılında mezun olarak tamamladı.

1999 yılında Amerika’da Discovery Channel‘da Uluslararası Yayınlar Koordinatörü olarak görev yaptı. 2001 yılında Türkiye’ye döndü ve Türkiye’ye dönüşü sonrası Ali Karacan ve Ömer Karacan‘ın sahip olduğu Number One‘da sponsor ilişkileri müdürü olarak çalışmaya başladı. The Media Group’ta sırasıyla Sponsorluk Müdürü, Yapım Müdürü ve Yapımlar Genel Müdürü oldu.

2003 yılından bu yana “Bir TV Prodüksiyon Tepe” yöneticisi olarak çalışmaktadır. Avrupa Birliği üye ülkeleri ile Türkiye arasında birçok iletişim projesinin koordinasyonunu yaptı.

Umur Birand, EUROHORIZONS‘ın kurucu ortakları arasında yer almakta ve halen Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

İngilizce ve Fransızca bilen Umur Birand, 7 Haziran 2003 tarihinde ABD‘li Caterina Rojo ile ABD’de evlendi. Umberto Ali adında bir oğlu vardır.

17 Ocak 2013 tarihinde babası Mehmet Ali Birand‘ın ölmesinden sonra 21 Şubat 2013 tarihinden itibaren Tv. programı 32. Gün sunuculuğunu üstlenmiştir.

İlgili Makaleler

Umur Birand hakkında ziyaretçi yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu