Murat Kelkitlioğlu kimdir

Ad Soyad: Murat Kelkitlioğlu Doğum Tarihi: 1971 Nereli: Ordu Meslekler:

Murat Kelkitlioğlu kimdir, Murat Kelkitlioğlu, şarkıcı Ebru Yaşar‘ın eşi iş adamı Necat Gülseven‘in sahibi olduğu 3N Medya Grubunun Başkanlığını 29 Mayıs 2019 tarihinden itibaren yapmaktadır.

Murat Kelkitlioğlu, 1971 yılında Ordu‘nun Ünye ilçesinde doğmuştur.

Murat Kelkitlioğlu, 1994 senesinde Yeni Şafak‘ta çalışmaya başladı. Birçok özel haberin altında imza atan Murat Kelkitlioğlu’nun gazetecilikteki ikinci adresi Ufuk Güldemir‘in kurucusu olduğu Habertürk oldu. Muhabirlik görevinden kısa bir süre sonra Habertürk’te genç yaşta Haber Müdürü oldu. Batık Bankalar dönemini yaşayan Türkiye‘nin çok ses getiren haberlerinin altına imza attı. Dönemin gündemde en çok konuşulan haberlerini yaptı.

İlerleyen zamanlarda Tercüman gazetesinde çalışmaya başladı. Tercüman’da köşe yazarlığı yaptı. Daha sonra Star gazetesine geçti. Burada da köşe yazarlığı ve yazı işleri müdürlüğü yapan Kelkitlioğlu, bir süre sonra da Güneş gazetesinin genel yayın yönetmeni oldu.
Güneş’teki görevini bir yıl yapıp bıraktıktan sonra 2015 yılında Akşam gazetesine geçen Kelkitlioğlu, Akşam gazetesinde 27 Mayıs 2019 tarihine kadar genel yayın yönetmenliği yaptı.

Beşiktaş kongre üyesi olan Murat Kelkitlioğlu, evli ve biri erkek biri kız olmak üzere iki çocuk babasıdır.

Murat Kelkitlioğlu, şarkıcı Ebru Yaşar‘ın eşi iş adamı Necat Gülseven‘in sahibi olduğu Show Radyo, Radyo Viva ve Bizimev TV’den oluşan 3N Medya Grubunun Başkanlığını 29 Mayıs 2019 tarihinden itibaren yapmaktadır.

İlgili Makaleler

Murat Kelkitlioğlu hakkında ziyaretçi yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu