Mete Kalkavan kimdir

Ad Soyad: Mete Kalkavan Doğum Tarihi: 17 Ağustos 1979 Nereli: Samsun Meslekler: , Ölüm Tarihi: --

Mete Kalkavan kimdir, Futbol hakemi ve makine mühendisi

Mete Kalkavan, 17 Ağustos 1979 tarihinde Samsun‘da doğmuştur. Annesi Gülşen Kalkavan, babası, CHP Samsun milletvekili Ahmet İhsan Kalkavan’dır. Melis adında diş hekimi kız kardeşi vardır. İlk, orta ve lise öğrenimini Samsun’da tamamladı. Bu arada lise ikinci sınıfa giderken de 1995’te hakemliğe başladı.

1996 yılında kazandığı İTÜ Makine Mühendisliğinden 2000 yılında mezun oldu. ABD‘de tarım makinaları üzerine master yaptı. 2006’da İstanbul‘da en son teknoloji ile üretim yapan UNİPAK Ambalaj Kutu Fabrikası’nı kurdu.

Futbola merakı babası İhsan Kalkavan’ın 14 yıl süreyle Samsun Yolspor, 2,5 yıl ise Samsunspor Yönetim Kurulu Üyeliği’nde bulunması ve Türkiye Hentbol Federasyonu’nda da yönetim kurulu üyeliği yapmasıyla başladı. Futbol merakından dolayı hakem oldu.

Mete Kalkavan, TFF Hakemlik kursunda başarılı bir derece alarak mezun oldu. 1999 yılında çıktığı ilk maç PAF Liginde oynanan 1. yardımcı hakem olarak çıktığı İstanbulspor – Altay maçıdır. Yönettiği ilk Süper Lig maçı 14 Eylül 2003 tarihinde oynanan Ankaragücü – Denizlispor maçıdır.

Haziran 2007’de Süper Lig asında PTT 1.Lig’de hakemlik yaptı.

24 Aralık 2012 tarihinde FIFA kokartı takmaya hak kazanan Mete Kalkavan Halen Süper Lig hakemi olarak görev yapmaktadır.

Mete Kalkavan, 28 Nisan 2012’de turizmci Selda Saf hanımla evlendi.

İlgili Makaleler

Mete Kalkavan hakkında ziyaretçi yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu