Merve Sevi kimdir

Ad Soyad: Merve Sevi Doğum Tarihi: 24 Temmuz 1987 Nereli: İstanbul Meslekler: , Ölüm Tarihi: --

Merve Sevi kimdir, Omuz Omuza, Yalancı Yarim, Hayat Bilgisi gibi popüler T.V. dizilerinde, Rina ve Oyun filmlerinde rol almış olan Türk dizi, film ve reklam oyuncusu. Merve Sevi, son olarak 20062009 yılları arasında Show T.V.’de yayınlanmış olan Doktorlar dizisinde rol almıştır.

Merve Sevi, 24 Temmuz 1987 tarihinde, Kafkas göçmeni bir anne ve İzmir’li bir babanın kızı olarak, İstanbul’da dünyaya geldi. Nişantaşı Nuri Akın Lisesi’nden mezun olmasının ardından Yeditepe Üniversitesi’ne kayıt olan Sevi, burada Tiyatro eğitimi aldı.

Henüz lisede okuduğu sırada bir oyunculuk ajansına kayıt olarak kariyerinin yönünü belirleyen Sevi, ilk olarak 2003 yılında, oynadığı reklam filmleri ile izleyiciler karşısına çıktı. Sempatik tavırları ile izleyenlerin beğenisi toplayan genç oyuncu, bu reklam filmlerinin ardından, Kanal D’de yayınlanan ve baş rollerini Pınar Altuğ ile Dolunay Soysert’in paylaştığı Omuz Omuza adlı T.V. dizisinde rol aldı.

Omuz Omuza’nın ardından Kanal D’de yayınlanan gençlik dizisi Hayat Bilgisi’nin kadrosuna dahil olan Sevi, burada deneyimli oyuncular Perran Kutman ve Tarık Pabuçoğlu ile beraber çalışma fırsatını yakaladı. 20032004 yılları arasında, toplam on bölümünde yer aldığı Hayat Bilgisi’nin kadrosundan ayrılmasının ardından katıldığı Yalancı Yarim adlı dizide Barış Akarsu ile beraber ilk defa başrol oynama şansını elde ettiyse de, Akarsu’nun bir trafik kazası sonucunda gerçekleşen beklenmedik vefatı, dizinin sonlanmasına yol açtı.

Genç oyuncu, Yalancı Yarim’in sona ermesini terkiben, Grey’s Anatomy adlı dizinin Türkiye uyarlaması olan Doktorlar adlı hastane dizisinde, Kutsi ve Yasemin Ergene ile beraber başrollerde yer aldı. 2006 ile 2009 yılları arasında devam eden Doktorlar, 30 Mart 2009 tarihinde yayınlanan final bölümüyle beraber yaşanan reyting sorunları nedeniyle yayın akışına son verdi.

Merve Sevi son olarak, 2010 yılında gösterime giren ve de yönetmenliğini Şenol Sönmez’in yaptığı sinema filmi Rina’da Zehra karakterini canlandırmıştır.

İlgili Makaleler

Merve Sevi hakkında ziyaretçi yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu