En Güncel Biyografi Sitesi, 17 Şubat 2018
Beğen 0

Mehmet Barlas kimdir

  • Ad Soyad: Mehmet Barlas
  • Nereli: Ankara, Türkiye
  • Burcu:


  • Meslekler:
  • Ölüm Tarihi: --

Mehmet Barlas kimdir, Mehmet Barlas, 1942 doğumlu gazeteci ve televizyoncu. Birçok gazetede köşe yazarlığı yapmıştır, şu anda Sabah Gazetesi’nde yazmaktadır, aynı zamanda bir tartışma programı sunmaktadır.

Mehmet Barlas, 1942 yılında Ankara’da doğdu. Siyasetle içiçe olan bir aileden geliyordu. Babası Cemil Sait Barlas, Gaziantep eski milletvekiliydi, aynı zamanda bir gazeteciydi. Barlas, lisans derecesini Hukuk Fakültesi’nden aldı. Daha sonra TRT’de çalışmaya başladı, iç ve dış haberler danışmanı oldu.

Barlas; Günaydın, Cumhuriyet, Milliyet, Sabah, Zaman, Akşam, Yeni Şafak gibi birçok gazetede çalıştı, köşe yazarlığı ve yöneticilik yaptı. Gazeteci, 1968 yılında Gazeteciler Cemiyeti’nin yarışmasında inceleme dalında birinciliği elde etti. Birçok kanalda haber yorumcusu olarak çalıştı.

Barlas 2000 tarihli “Türkiye’de Darbeler ve Kavgalar Dönemi”, “Turgut Özal’ın Anıları” (2000) ve 2001 tarihli “Türkiye Üzerine Pazarlıklar” kitaplarını yazdı. 2003 yılında kızı Ela Barlas ile bir haber programı hazırladı ve sundu. Aldığı bakanlık teklifini siyasetçi değil, gazeteci olduğu gerekçesiyle geri çevirdi.

Barlas, Sabah Gazetesi’nde köşe yazarlığı yapıyor. Aynı zamanda Emre Kongar’la birlikte “Yorum Farkı” adlı tartışma programını sundu. Şu an ATV ana haber bültenini sunmaktadır.

Mehmet Barlas kimdir

Etiketler

Mehmet Barlas kimdir biyografisi toplam 8.248 kez okundu. Bugün ise 4 kez okundu.

Yorumlar

  1. hidayet sarıbaş dedi ki:

    Memet BARLAS bey sizinle görüşe bilirmiyiz mümkünse

Yorum Yaz