İpek Kocaaydın kimdir

Ad Soyad: İpek Kocaaydın Doğum Tarihi: 24 Aralık 1959 Nereli: İstanbul Meslekler: Ölüm Tarihi: --

İpek Kocaaydın kimdir, Ressam ve iş kadını.

24 Aralık 1959‘da Ülkü ve Kazım Hasanoğlu‘nun ikinci çocukları olarak İstanbul‘da dünyaya geldi.

İlk öğrenimini Çengelköy Havuzbaşı İlkokulu, Beylerbeyi İlkokulu ve Beylerbeyi Koruluk Lütfi Erçin İlkokullarında tamamladıktan sonra, orta ve lise öğrenimini Kandilli Kız Lisesi‘nde sürdürdü. 1982 yılında Bogaziçi üniversitesi Hazırlık ve Temel Bilimler Fakültesi Matematik bölümünü’nden mezun oldu.

Lise ve üniversite yıllarında aktif spor yapan Kocaaydın, lise ve üniversite takımlarının yanı sıra Doğuş Spor‘da Hasan Epirden‘in antrenörlüğünde voleybol oynadı.

İş hayatına ilk olarak Tepum‘da çalışarak başladı. Tepum, ilk kurulduğu yıllarda bilgisayarla kolejlere hazırlık kursu veriyordu. Part t’da ve aynı anda High School’un Beyoğlu’ndaki Kız Lisesi’nde Matematik öğretmeni olarak çalışıyordu.

1985 yılında Milli Eğitim’in açtığı bir kursa katılarak Pedagojik Formasyon Sertifikasını aldı. Bu sertifika ile resmi öğretmenlik sıfatını kazandı.

Tepum’un o yıllarda ev bilgisayarları ithalatı ve bunlar üzerinde yazılım geliştirme işine başlaması ile bilgisayar sektörüne adım atmış oldu. Tepum’dan, 1982-1998 yılları arasında Yazılım, Sistem Destek, Satış ve Outsourcing gibi bölümlerde değişik kademe ve görevlerde çalıştıktan sonra ayrıldı.

Amacı çalışmayıp sanat ile uğraşmak idi. Ancak kısa bir sure sonra yeniden sektöre dönerek 1999-2004 yılları arasında Kets Bilgisayar‘da Satış Müdürlüğü görevini sürdürdü. Mayıs 2004’de ise IT sektöründen ayrılarak, Me-Se İletişim ve Aysberg Yayıncılığın ortaklaşa kurduğu, fuar organizasyonları yapan Eko Fuarcılık‘ta çalışmaya başladı.

1983 yılında üniversitede tanıştığı okul arkadaşı Levent ile evlendi, 1985’de Emir Can, 1990 yılında ise ikizleri Ercan ve Batukan dünyaya geldi.

Lise yıllarımda resim hep ilgi alanı içinde olmuştu. Karakalem ve yağlıboya çalışmaları yapıyor ve çalışmaları resim hocalarım tarafından beğeniliyordu. Ancak yoğun okul, iş ve evlilik hayatında resme 1997 yılına kadar hiç zaman ayıramamamıştı. 1997 yılında Halil Yavuz Ertürk ile tanıştı ve o zamandan beri her cumartesi Beyoğlu’ndaki atölyesine devam etmeye başladı.

Bu arada resim yapmak amacı ile çektiği fotografları daha bilinçli çekebilmek için İfsak‘ın fotograf kurslarına katıldı.

İlk sergisini 20 Mayıs – 8 Haziran 2001 arasında Kadıköy Nevzemin 14 Sanat Galerisinde açtı, yine aynı yıl Tekel’in Bağbozumu yarışmasına katıldı.

İlgili Makaleler

İpek Kocaaydın hakkında ziyaretçi yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu