Hikmet Tuğsuz kimdir

Ad Soyad: Hikmet Tuğsuz Doğum Tarihi: 16 Kasım 1987 Nereli: Antalya Meslekler: Ölüm Tarihi: --

Hikmet Tuğsuz kimdir, Güreş Antrenörü.

2 Şubat 2019 tarihinde Tv8‘de başlayacak olan Survivor 2019 Türkiye – Yunanistan’da yarışacak.

Hikmet Tuğsuz, 16 Kasım 1986 tarihinde Antalya‘nın Akseki İlçesine bağlı Bademli kasabasında doğmuştur. Çocukluğundan beri sporla uğraşarak yetişmiş. İlkokul 4.sınıfta, spor ayakkabısı ödüllü bir yarışmaya katılmasıyla sporla tanıştı. Başarılı olduğunu gören antrenörler kendisini atletizme yönlendirdi. Lise döneminde de aktif bir şekilde sporla ilgilenmeye devam etti. Üniversiteye sporcu kontenjanı ile girdi ve Adnan Menderes Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’ndan mezun oldu.

Birçok eden Hikmet, milli takım antrenörü Ertuğrul Oğulbulan tarafından decatlon branşına yönlendirildi. Bu branşta yıllarca geçilmedi ve şampiyon oldu. Avrupa şampiyonalarında katılan Hikmet Tuğsuz, 8 yıl boyunca Dekatlon‘da Türkiye şampiyonluğunu elinde tutmuştur.

Geçtiğimiz yıllarda aktif spor hayatına veda eden Hikmet Tuğsuz, daha sonra güreş milli takımı antrenörlüğü yapmaya başladı. Üniversite bittikten sonra hem antrenörlük hem sporculuğa devam etti. Şu anda da Kırkpınar başpehlivanları Ali Gürbüz, Okan Acar, Ertuğrul Dağdevren, Bayram Arslantaş gibi değerli sporculara antrenörlük yapmaktadır.

Arka arkaya 10 branşı yapabilme yeteneğine sahip olduğunu söyleyen Hikmet Tuğsuz, atletizm alanında ‘Deli Hikmet’ olarak tanınıyor.

2 Şubat 2019 tarihinde Tv8‘de başlayacak olan Survivor 2019 TürkiyeYunanistan‘da yarışacak. Türkiye ekibinde Atakan Işıktutan, Bora Edin, Büşra Yalçın, Ecem Onaran, Hakan Kanık, Hikmet Tuğsuz, Kader Karakaya, Melisa Emirbayer, Okay Köksal, Seda Ocak, Sude Burcu, Yusuf Karakaya adlı yarışmacılar olacak.

İlgili Makaleler

Hikmet Tuğsuz hakkında ziyaretçi yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu