Erhan Yavuz kimdir

Ad Soyad: Erhan Yavuz Doğum Tarihi: 14 Mayıs 1980 Nereli: Düzce, Adapazarı Meslekler: Ölüm Tarihi: --

Erhan Yavuz kimdir, Türkiye’nin yetiştirdiği en başarılı jokeylerden biridir.

Erhan Yavuz, 14 Mayıs 1980 tarihinde Adapazarı Düzce’de üç kardeşin en küçüğü olarak doğmuştur. Erhan Yavuz’un annesi ev hanımı babası ilkokul ve orta okul eğitimini Düzce’de tamamlayan Erhan daha sonra İstanbul’a gelip Ekrem Kurt Apranti Eğitim Merkezi’nde jokeylik eğitimi almıştır.

1992 yılında lisansını aldı ve 1994 yılında at binmeye başladı. İlk yarışını 1995 yılında Albayım adlı at ile yaptı. 2009 sonbaharında kendisini geliştirmek için İrlanda’ya gidip eğitim almıştır. 2010 mart ayında yurda dönüp ayağının tozu ile Greys Anatomy isimli safkanla yarış kazanmıştır.

2012 yılında Erhan Yavuz’a 12 Ağustos 2011’de Veliefendi Hipodromu’nda yapılan Plevne Koşusu’su sırasında jokey Halis Karataş’ın bindiği atın kopan kantarmasını şı tamamlamasını sağlaması nedeniyle Dünya Fair Play Konseyi tarafından Macaristan’ın Gödöllö şehrindeki Sisi Sarayı’nda düzenlenen törenle“Fair Play”ödülü verildi.

Evli ve 2 erkek çocuğu babası olan Erhan Yavuz dünyanın tek Fair Play Ödüllü jokeyidir.

Bugüne kadar katıldığı 16.000 yarıştan, 1600 birincilik, 1400 ikincilik, 1200 üçüncülük , 1200 dördüncülük elde etmiştir. Bu yarışlar içinde Başbakanlık ve Cumhurbaşkanlık koşularında birincilikleri de vardır.

2013 yılında Panama’da yapılan, Acun Ilıcalı‘nın hazırlayıp sunduğu Survivor Ünlüler – Gönüllüler yarışmasında Ünlüler takımında Erhan Yavuz da yarışacak.

İlgili Makaleler

Erhan Yavuz hakkında ziyaretçi yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu