Hakan Akkaya kimdir

Ad Soyad: Hakan Akkaya Doğum Tarihi: 23 Temmuz 1982 Nereli: Ordu Meslekler: Ölüm Tarihi: --

Hakan Akkaya, 23 temmuz 1982 tarihinde Ordu’da doğmuştur. İlk orta ve lise öğrenimini de Ordu’da tamamladıktan sonra Üniversite için Ankara’ya gitmiştir. Babası Ordu’da turizm ve İnşaat işleriyle meşguldü. 21 yaşında babasını kaybetti. Bir kız kardeşi var.

Üniversiteye, Ankara Bilkent Üniversitesi Mimarlık Fakültesinde başladı, ama bitirmeden ikinci sene modacı olmak için ayrıldı.

19 yaşında İstanbul’a taşındı. İstasyon Sanat Merkezi, Moda Tasarımı Bölümünde Moda Eğitimi aldı.

İlk kez 21 yaşında iken erkek, kadın koleksiyonlarını hazırladı. İlk işi Batik Örme’deydi, ardından Boyner Holding ve Sarar gibi büyük markalarla çalıştı. Fabrika markası için çalışmaya devam etti.

2005 yılında Nişantaşı’nda açtığı home ofis ve “Hang by Hakan Akkaya” adında bir markası var. Hakan Akkaya, işadamları, iş kadınları, ünlü oyuncular hatta Dubai şeyhlerinin vazgeçemediği bir modacı oldu.

Çok zengin bir ailenin çocuğu olan Hakan Akkaya moda hayatına aslında çok küçük yaşlarda girmiş. Bilenler bilir, 1987 yılında Cesur ve Güzel adlı yabancı bir dizi yayınlanıyordu televizyonda. Hakan Akkaya’nın babaannesi diziyi hiç kaçırmadan takip edermiş. Dizi moda dünyasında geçtiğinden ilk moda aşkı o yıllarda başlamış. Kendisini dizide ki patronlardan Ridge Forrester yerine koyarmış.

Show TV ekranlarında yayınlanan “Bugün Ne Giysem” adlı yarışma proğramında Sırp Asıllı eski manken İvana Sert ve yine tasarımcı,modacı olan Uğurkan Erez‘le birlikte jüri üyeliği yapmıştır.

İlgili Makaleler

Hakan Akkaya hakkında ziyaretçi yorumları

7 Yorum

  1. hakan akkaya karakteri ve sanatiyla çok begendigim saygı duyduğum bır insan son programı da o yuzden takip ediyorum hakan akkaya denince siyah beyaz geliyor ilk aklıma ve tabiki kisiligi o insan tarafı aileye verdiği değer. Ayrıca çok sempatik bırı tasarımlarınında çok basarili ve farklı olduğunu dusunuyorum. hakan akkaya yi çok seviyorum basarilarinin devamini diliyorum iyi bir moda programında da kendisini gormek isterim

  2. Hakan bey programınízı izliyorum.siz supersiniz ivana da iyi.ama diger júri üyesi için aynı seyleri söyleyemeyecegim ayrıca ünlülerin hali ne öyle.meslekleri itibariyle göz önünde olan kişiler onlar.ben bu emekli maaşımla onlardan daha iyiyim.başarılarınızın devamı dileği ile sevgiler canım Hakanım….

  3. Juri uyesi oldugunuz programi sizin icin izliyorum Hakan bey…Yorumlariniz banko bire bir icimi sogutuyorsunuz ve beni cok gulduruyorsunuz…sekersiniz,dobrasiniz daha ne diyim..Uzun omrunuz olsun daha daha basarilar diliyorum

  4. Ordulu olduğunu öğrendikten sonra nüfus müdürlüğüne gidip doğduğu şehri değiştiren ben;

  5. kendisi gerçekten sayılı efendi bir kişiliği olan bir insandır birlikte batikteyten birlikte kısa bir çalışmamız oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu