Erol Köse kimdir

Ad Soyad: Erol Köse Doğum Tarihi: ?? ?? 1965 Nereli: Elazığ Meslekler: , Ölüm Tarihi: --

Erol Köse kimdir, Erol Köse, 1965 de Elazığ’da, Elazığ’lı Abdülkadir ve Zülfi çiftinin oğlu olarak doğmuştur. Babası emekli astsubaydır. 6 yaşında Ankaraya geldi ve sobalı bir evde iki ablasıyla beraber büyüyen Erol Köse, İlkokul, ortaokul ve liseyi Ankara’da okudu. Türkiye ikincisi olarak girdiği Hacettepe üniversitesi Tıp fakültesi Mezunudur. Göz doktoru olduktan sonra İstanbul’a yerleşmiştir. Haydarpaşa Devlet Hastanesi ve Kartal Devlet Hastanesi’nde çalıştı. 1995’te doktorluğu bıraktı.

Tıp Fakültesi’nde okurken tesadüfen müzik sektörüne girdi. Bir arkadaşıyla “Amerikan Kültür” derneğinde dans kursuna başladı. Burada, TRTden Erşan Başbuğ‘la tanıştılar. Başbuğ, kendisine “Sen Şarlo’ya benziyorsun bir şov hazırlayalım seninle.” demesiyle hobi olarak şov dünyasına girdi. Böylece, ortaya Komedi Dans Üçlüsü çıktı. 1985′de “Komedi Dans Üçlüsü”nü kurdular.

Türkiye’de tek kanallı dönemde TRT’de Komedi Dans Üçlüsü adında, çeşitli şarkılardan aldıkları bölümleri birbirlerine ekleyerek, danslarıyla birlikte bir sahne şovuna dönüştüren komedi-dans grubu yayınlanmaktaydı. Komedi Dans Üçlüsü grup üyeleri, Erol Köse, Hakan Rullas ve Murat Akkaya‘ dır. Grup popüler oldu. İstanbul gazinocuları ilgi gösterdi. İstanbul Maksim gazinosunda sahneye çıktılar.
İzmir fuarda gazinolara çıktılar.

“Komedi Dans Üçlüsü”nde olmak, prodüktörlüğünde onun için büyük okul oldu. Sekiz yıllık grup kariyeri var bu sayede sahnede pişti. Erol Köse, grubun dağılmasıyla “Erol Köse Prodüksiyon” şirketini kurarak ilk olarak mahalle arkadaşı “Deniz Arcak”a 1993 de“Nerde?” Adlı albümü yaptı. Sonra devamı geldi. Ardından Tarkan‘a albüm yaptı. Bu yıllarda Ayna, Atilla Taş, Nihat Doğan, Ferhat Güzel, Hande Yener, Gülşen, Mustafa Sandal gibi grup ve şarkıcıların ilk albümleri yaptı. Müzik sektörüne bir süre ara verdi ve 2010’da yapımcılığa tekrar döndü.

1996′da şarkıcı Yeşim Salkım vasıtasıyla Cem Uzan ve Hakan Uzan‘la tanıştı. Hakan Uzan’la müzik şirketinde Erol Köse, %51 payla ortak oldu. Uzan’larla birlikte Rumeli konserlerini yapmaya başladı. 1,5 sene Uzan’larla ortaklık yaptı.

Genç Partiden milletvekili adayı olmuş ancak kazanamamıştır. Erol Köse, bir kere topuğundan, bir kere de 2 kurşunla bacağından olmak üzere iki kere vurulmuştur.

Hakkında ,türkücü Burçin Coşkun’a cep telefonuyla cinsel tacizde bulunduğu iddiasıyla 3,5 yıla kadar hapis istemiyle dava açılmıştır. Cinsel taciz suçunu işlediği iddiasıyla 525 gün hapis cezasına çarptıran ve bu cezayı 52 bin 500 YTL adli para cezasına çeviren Bakırköy 6. Sulh Ceza Mahkemesi, verilen cezadan indirim yapmadı.

Can Tanrıyar‘ın “Uçan Kuş”adlı magazin programında magazin yorumculuğu yaptı.

Twitter dünyasına girişi de çok hızlı ve fırtınalarla dolu olmuştur. Twitter üzerinden ünlülere ağır hakaretler yağdırmakta, suçlamalarla sanatçıları baskı altına almaktadır.

Erol Köse, şarkıcı Gülşen ile 2005 yılında boşadı. İlk eşinden 1994 doğumlu bir kızı vardır.

İlgili Makaleler

Erol Köse hakkında ziyaretçi yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu