Dominic Monaghan kimdir

Ad Soyad: Dominic Monaghan Doğum Tarihi: 08 Aralık 1976 Nereli: Berlin, Almanya Meslekler: , Ölüm Tarihi: --

Dominic Monaghan kimdir, Dominic Monaghan, 1976 doğumlu Alman asıllı İngiliz televizyon ve dizi oyuncusu. Lost adlı ünlü dizide ‘Charlie Pace’ karakterini canlandıran Monaghan, The Lord of the Ringsserisinde de Merry Brandbuck karakterini canlandırmıştı.

Dominic Bernard Patrick Luke Monaghan, 8 Aralık 1976’da Berlin, Almanya’da dünyaya geldi. Berlin’de büyüyen Dominic, 12 yaşındayken ailesiyle birlikte Stockport, İngiltere’ye taşındı ve dayısının öğretmen olarak çalıştığı St. Anne’s RC High School’a gitti. Daha sonra Aquinas College’da İngiliz Edebiyatı, Drama ve Coğrafya eğitimi aldı. Üniversitedeyken BBC’de yayınlanan televizyon dizisi Hetty Wainthropp Investigates’de Geoffrey Shawcross karakterini canlandırdı. Bu onun ilk büyük rolü oldu.

8 Kasım 2005 ’de Monaghan ve Evangeline Lilly’nin samimi bir şekilde öpüşürken çekilen fotoğrafları tabloit basın, magazin dergileri ve web sitelerinde yayınlandı. 9 Ağustos 2006 ‘da ikili hala ilişkilerini doğrulamamıştı ve Lilly, şöyle konuştu:

Dik başlı bir çevreci ve aktif şekilde ormanların ağaçlandırılmasına katkıda bulunan Monaghan, Hindistan’da küçük bir ormana sahip. The Lord of the Rings filminde oynadığı karakterin yüzük kardeşliğinin 9 üyesinden biri olmasından dolayı sağ kolunda elfçe dokuz yazan bir dövmesi olan Dominic’in sol kolunda ise Beatles grubunun ‘Strawbery Fields Forever’ şarkısında geçen ‘Living is easy with eyes closed’ yazılı bir dövmesi var. Lotr kadrosundaki diğer oyuncular da prodüksiyon aşamasında buna benzer dövmeler yaptırmışlardı. Dominic Monighan, Lord of the Rings ekibi ile birlikte katıldığı Oskar partisinde, Paul McCartney’den neden kaçtığına yönelik bir soruya şu cevabı verdi:

Dominic Monaghan, 2004’de yayınlanmaya başlayan ve büyük beğeni kazanan Lost adlı dizide ‘Charlie Pace’ isimli uyuşturucu bağımlısı bir rock yıldızını canlandırmaya başladı. Monaghan, dizideki sahnelerde gerçekten gitar çalıyor.

Monaghan, Ringers: Lord of the Fans isimli bir belgesel öykü hazırladı. Aynı zamanda akıcı bir Almancası olan Monaghan, insanları taklit etmek ve aksanları tekrarlama yeteneğiyle de biliniyor.

İlgili Makaleler

Dominic Monaghan hakkında ziyaretçi yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu