Cevdet Selvi kimdir

Ad Soyad: Cevdet Selvi Doğum Tarihi: 20 Mart 1943 Nereli: Eskişehir Meslekler: Ölüm Tarihi: --

Cevdet Selvi kimdir, CHP lideri Deniz Baykal’ın 10 Mayıs 2010 tarihinde görevinden istifa etmesinin ardından Cumhuriyet Halk Partisi’nin Genel Başkanlığı’na vekaleten atanan Türk siyasetçi. Genel başkan vekilliği görevini üstlenmeden önce partisinin Genel Başkan Yardımcısı olan Selvi, 21 Temmuz 2007 tarihinde yapılan genel seçimlerde Kocaeli Milletvekili seçilmiştir.

Cevdet Selvi, 20 Mart 1943 tarihinde, İbrahim ve Fatma Selvi çiftinin çocuğu olarak Eskişehir’de dünyaya geldi. Eskişehir Yüksek Tekniker Okulu, Makine Bölümü’nden başarıyla mezun oldu.

Eskişehir Hava İkmal Merkezi Tayyare Fabrikası ve Türkiye Gübre Sanayi Kütahya Fabrikası’nda çalışan Selvi, Petrol İş Sendikası Genel Başkanlığı, İş Bankası Yönetim Kurulu Üyeliği, SODEP Kurucu Üyeliği, Harb-İş Sendikası Yönetim Kurulu Üyeliği ve de Türk-İş Başkanlar Kurulu Üyeliği görevlerinde bulundu.

18. ve 22. Dönem’de Eskişehir ve 20. Dönem’de İstanbul Milletvekilliği görevlerinde bulunarak TBMM’ye giren Selvi, 22 Temmuz 2007 Genel Seçimleri’nde CHP’den Kocaeli Milletvekili seçildi.

Cevdet Selvi, CHP lideri Deniz Baykal’ın 10 Mayıs 2010 tarihinde görevinden istifa etmesinin ardından Cumhuriyet Halk Partisi’nin Genel Başkanlığı’na vekaleten atandı.

Evli olan Cevdet Selvi, 3 çocuk babasıdır.

İlgili Makaleler

Cevdet Selvi hakkında ziyaretçi yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu