Çetin Özaçıkgöz kimdir

Ad Soyad: Çetin Özaçıkgöz Doğum Tarihi: ?? ?? 1943 Nereli: İstanbul Meslekler: Ölüm Tarihi: --

Çetin Özaçıkgöz kimdir, Doğrul Yol Partisi (DYP) Genel Başkanıdır.

Çetin Özaçıkgöz, 1943 yılında İstanbul‘da doğmuştur.

Çetin Özaçıkgöz, Ankara Üniversitesi Hukuk fakültesini bitirerek avukat olarak mezun oldu. Halen Ankara Barosu’na kayıtlı olarak Avukatlık yapmaktadır.

1964 yılında İstanbul’da yayınlanan Yeni Çığır Dergisi’nin yazı işleri müdürlüğünü yaptı. 1968 yılında ise Adalet Partisi Bolu Gençlik Kolları İl Başkanlığı görevlerini yürüttü.

1969 yılında Ankara‘ya yerleşerek Adalet Partisi Genel Merkezinde bir süre seçim konularında çalıştı.

1970-1971 yılları arasında Bayındırlık bakanlığı Halkla Münasebetler Müdürlüğünde çalıştı. 1971-1974 yılları arasında Adalet partisi Gençlik Kolları Genel Başkanlığı, 1975-77 yıllarnlığı Basın ve Parlamento İşleri Müşavirliği, TÜM-SAN Genel Müdürlüğü yaptı. 1990-1999 yılları arasında Bolu‘da avukatlık yaptı. 2000 yılından sonra haftada 2 gün, Türkiye’nin iç ve dış sorunlarının görüşülüp tartışıldığı Süleyman Demirel‘in evindeki toplantılara katılmıştır.

İngilizce ve Almanca bilen Çetin Özaçıkgöz, Almanya, Avusturya ve İsviçre‘de “Siyasi Partiler, Parlamento ve Yerel Yönetimler” konularında araştırmalar yaptı.

(DYP) Doğru Yol Partisi’nin 2007 yılında adının Demokrat Parti olarak değiştirilmesiyle Doğru Yol Partisi’ni tekrar kurmaya karar verip, Mahmut Dayangaç ve Cihat Yenidoğan ile birlikte yola çıkmış, diğer kurucuları da yanına alarak DYP’yi 28 Mayıs 2007’de tekrar kurarak “Kurucu Genel Başkan” olmuştur.

12 Eylül darbesinin olduğu tarihte eşi Yüksel Özaçıkgöz’ün Süleyman Demirel‘in sekreteri idi.

Çetin Özaçıkgöz, Yüksel Özaçıkgöz ile evlidir. İki çocuğu vardır.

İlgili Makaleler

Çetin Özaçıkgöz hakkında ziyaretçi yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu