Murat Hazinedar kimdir

Ad Soyad: Murat Hazinedar Doğum Tarihi: 1971 Nereli: İstanbul Meslekler: , Ölüm Tarihi: --

Murat Hazinedar kimdir, Beşiktaş Belediye Başkanıdır.

Murat Hazinedar, 1971 yılında CHP’li eczacı bir ailenin çocuğu olarak İstanbul’da Beşiktaş’da Vişnezade’de Hüsrev Gerede caddesindeki evlerinde doğmuştur. Aslen Ordu, Fatsalıdır. İlkokulu Fatsa’da okuduktan sonra ortaokulu Ankara Yükseliş Koleji’nde, lise öğrenimini ise Ordu ilinin Fatsa ilçesinde sahil kasabalarından biri olan Bolaman’da, Fatsa ve Kabataş Erkek Liseleri’nde tamamladı. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Hukuk Fakültesi’nde okurken tekstil ve ihracat firmalarında çalıştı.

Murat Hazinedar, 1997 – Nisan 2014 yılları arasında; aynı zamandarosu’nun Baş avukat’lığını yürüttü.

1989-1995 yılları arasında çeşitli tekstil ve ihracat firmalarında yönetici olarak görev alan Murat Hazinedar, aynı zamanda Or-Gi Taşıt Muayene İstasyonları A.Ş.’de kurucu ortak olup, Avrasya Terminal İşletmeleri A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesi’dir. Almanya’da faaliyet gösteren Denge A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesi’dir.

1986 yılında henüz 16 yaşındayken ANAP gençlik kollarında siyasi hayatına başladı. Sonra ANAP Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı oldu, 1995 yılında ayrıldı. 1999 yılının Aralık ayında CHP‘ye girdi. 2000 yılında CHP Kurultay Delegeliği yaptı. 2009 yılından itibaren siyasi mücadelesini TDH‘de (Türkiye Değişim Hareketi) sürdürdü.

2011 yılında genel seçimlerde Ordu’dan Bağımsız Milletvekili Adayı olarak seçime katıldı, ancak seçilemedi. 2013 yılında Mustafa Sarıgül ile birlikte CHP‘ye yeniden üye oldu.

2014 yerel seçimlerinde CHP Parti Meclis Kararı ile Beşiktaş Belediye Başkanlığı’na aday gösterilen ve Mart 2014 Yerel Seçimleri’nde %77’lik rekor oyla Beşiktaş Belediye Başkanlığına seçildi.

Birçok sivil toplum kuruluşuna ve sosyo-kültürel derneklere kurucu başkan, onur kurulu üyesi ve yönetim kurulu üyesi olarak destek veriyor olmasının yanı sıra “Temiz Hava ve Temiz Su” projesini geliştirmek, desteklemek ve bilinçlendirmek amacıyla; Karbon (Sera Gazı) Emisyonu Düşürme ve Kontrol Derneğinin Kurucu Üyeliği’ni yapmıştır. Halen aynı derneğin Başkan Yardımcısı olarak görev almaktadır.

Murat Hazinedar’ın 28 Temmuz 1996 tarihinde evlendiği eşi Özlem Hazinedar’da avukattır. Yaşatan (d.1998) adında bir oğlu vardır. 2016 yılının Ocak ayında boşanmak için mahkemeye müracaat ettiler.

İlgili Makaleler

Murat Hazinedar hakkında ziyaretçi yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu