Burak Özçivit kimdir

Ad Soyad: Burak Özçivit Doğum Tarihi: 24 Aralık 1984 Nereli: İstanbul Meslekler: , , Burcu: Oğlak Boyu: 1,84 Eşi: Fahriye Evcen Yaş: 38

Burak Özçivit kimdir, Burak Özçivit, sinema oyuncusu, dizi oyuncusu, model. 24 Aralık 1984 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Kazım İşmen Lisesi’nden mezundur. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğrafçılık bölümünde okumaktadır.

2003 yılı Best Model of Turkey yarışmaşına katılmış ve “gelecek vadeden” seçilmiştir. Yarışmadan sonra Uğurkan Erez Ajans ile çalışmaya başlamıştır.Daha sonra mankenliği bırakmış, Uğurkan Erez‘in ajansında cast olarak çalışmaktadır.

Daha sonra 2005’te Best Model of Turkey yarışmasına yeniden katılmış ve Best Model of Turkey seçilmiştir.Ardından da Best Model of The World’e katılmış ve dünyanın en iyi ikinci mankeni seçilmiştir. Faruk Saraç, Abbate, Tween ve Network gibi markaların defileleri ve yurt dışı fuar defilelerinde görev almıştır.

İlk oyunculuk deneyimini 2006 da “Eksi 18” adlı dizisinde genç komiser Murat’ı canlandırarak yaşamıştır. Kasım 2007’de sinemalarda gösterime giren Musallat isimli sinema filminde rol almıştır. 2008 de Kanal D’de yayınlanan ve yönetmenliğini Kartal Tibet‘in yaptığı Zoraki Koca adlı dizide oynamıştır. Star Tv’de yayınlanan “İhanet “Dizisinde rol aldı.

2008 yaz aylarında ise Baba Ocağı adlı dizide Güven adlı karakteri canlandırmıştır. Daha sonra “Gossip Girl” adlı yabancı diziden den esinlenilen “Küçük Sırlar” adlı dizide Çetin’i canlandırmıştır. 2011’den beri Muhteşem Yüzyıl dizisinde Malkoçoğlu karakterini canlandırmaktadır.

Burak Özçivit, İngilizce biliyor. Araba kullanmak, spor yapmak ve futbol oynamaktan hoşlanıyor.

2013 yılında ise Reşat Nuri Güntekin’in aynı adlı romanından uyarlanan Çalıkuşu dizisinde Kamran rolünü canlandırmıştır. Çalıkuşu’nda başrolü paylaştığı Fahriye Evcen’le yeniden, bir sinema filmi Aşk Sana Benzer ile beyaz perdeye dönmüştü. 2015 yılında başlayan ve 2017’de final yapan Kara Sevda dizisinde rol almaktaydı.

Burak Özçivit’in 2015 senesinde Fahriye Evcen ile ilişkisi başladı. 29 Haziran 2017 senesinde, Sait Halim Paşa Yalısı’nda düzenlenen törenle evlendi. Nisan 2019’da oğlu Karan Özçivit dünyaya geldi.

2019 yılı sonbahar döneminde ATV ekranlarına yayın hayatına başlayacak olan Kuruluş Osman dizisinde Başrol olarak Osman Gazi’yi canlandıracak.

Kuruluş Osman dizisi konusu: “Ağabeyinin yokluğunda Kayı Obası’nı idare eden Dündar Bey, otağ ahalisi ve beylerle birlikte Kulucahisar Tekfuru Yorgopolos’u ziyarete gider. Maksadı Ertuğrul Bey’in kurduğu ilişkiler çerçevesince bir ticaret ve güvenlik anlaşması yapmaktır. Ancak Kayıları burada bekleyen tek şey Yorgopolos’un dostluğu değildir. Tekfurun, Türklerle kurduğu yakın ilişkiden rahatsız olan ezoterik bir yapılanma, kanlı bir operasyon için düğmeye basar. Amcası Dündar Bey’in yanında kaleye giden Osman (Burak Özçivit), göstermiş olduğu kahramanlık ile bütün planları bozar. Yaşananlar Kayı’nın gözü kara yiğidi Osman için gizli bağlantılarla dolu tehlikeli bir maceranın başlangıcıdır.”

Filmleri:
2007 – Musallat.
2013 – Zarafa.
2015 – Aşk Sana Benzer.
2016 – Kardeşim Benim.
2017 – Kardeşim Benim 2.
2018 – Can Feda.

Dizileri:
2006 – Eksi 18.
2007 – Zoraki Koca.
2008 – Baba Ocağı.
2010 – İhanet.
2010 – Küçük Sırlar.
2011 – Muhteşem Yüzyıl.
2013 – Çalıkuşu.
2015 – Kara Sevda.
2019 – Kuruluş: Osman.

Burak Özçivit

İlgili Makaleler

Burak Özçivit hakkında ziyaretçi yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu