Bekir Yıldız kimdir

Ad Soyad: Bekir Yıldız Doğum Tarihi: 1964 Nereli: Gümüşhane Meslekler: Ölüm Tarihi: --

Bekir Yıldız kimdir, 31 Aralık 1996 günü belediye başkanlığını yaptığı Sincan ilçesinde düzenlediği “Kudüs gecesi”nden dolayı görevden alındı.

Bekir Yıldız, 1964 yılında Gümüşhane Şiran’da doğmuştur. Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nden mezun oldu.

Bekir Y Seçimleri’nde Refah Partisi‘nden Sincan Belediye Başkanı seçildi. 1994 -1997 yılları arasında Sincan Belediye Başkanlığı yaptı.

31 Aralık 1996 günü belediye başkanlığını yaptığı Sincan ilçesinde düzenlediği “Kudüs gecesi”nden ve laik kesime zorla şeriat enjekte edeceklerini söylemekten dolayı 5 Şubat 1997′de Sincan’da askerler 20 tank ve 15 zırhlı araçla geçiş yaptı. 28 Şubat sürecinde görevinden alınan ve yargılanmasının ardından bu nedenle yargıtayca onanmış 2 yıl 5 ay hapse mahkûm oldu. Cezaevine konulan Bekir Yıldız, o dönem ilçede içki satışını ve yılbaşı için hindi satışlarını yasaklatmasıyla da gündeme gelmişti.

30 Mart 2014 seçimlerinde AKP‘den Sincan Belediye Meclis Üyesi seçildi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkan Vekilliği görevini yapıyor.

Bekir Yıldız, ılından beri evli idi 15 yıllık eşinden 1997 yılında boşandı. Bu eşinden üç çocuğu vardır. Daha sonra belediye başkanlığı döneminde belediye başkan yardımcısının sekreteri 24 yaşındaki Hülya Ünlü ile 26 Aralık 1997 tarihinde evlendi. Bu evliliğinden 2 çocuğu oldu.

İlgili Makaleler

Bekir Yıldız hakkında ziyaretçi yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu