Ayşenur İslam kimdir

Ad Soyad: Ayşenur İslam Doğum Tarihi: 16 Ocak 1958 Nereli: Üsküdar, İstanbul Meslekler: , , Ölüm Tarihi: --

Ayşenur İslam kimdir, 25 Aralık 2013 tarihinde yapılan hükümet revizyonunda Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı olarak görevlendirildi.

Ayşenur İslam, 16 Ocak 1958 tarihinde İstanbul Üsküdar’da doğmuştur. Babasının adı Mehmet, annesinin adı Cahide’dir. Ortaokul ve lise tahsilinin bir bölümünü İstanbul’da Kadıköy Maarif Koleji’nde yaptı. Ardından Ankara‘ya taşındıklarından dolayı liseyi TED Ankara Koleji’nde tamamladı.

Bir süre İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakülte okuduktan sonra Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nden mezun oldu. Yüksek lisansını aynı üniversitede, doktorasını Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünde tamamladı.

Mezuniyetinden sonra sırasıyla Ankara Üniversitesi, Kırıkkale Üniversitesi ve Başkent Üniversitesi’nde öğretim üyesi olarak çalıştı. 2005 yılında doçent oldu. 2007 yılında Kültür ve Turizm Bakanlığı Araştırma ve Eğitim Genel Müdürlüğü ile Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü yaptı.

Yayımlanmış on kitabı, elli kadar makalesi vardır.

Ayşenur İslam’ın eşi doktor Bahadır Celal İslam, Gazze’ye yardım götüren ve İsrail‘in operasyonuyla 9 kişinin öldüğü Mavi Marmara gemisinin doktoruydu.

Ayşenur İslam, 2011 seçimlerinde Sakarya‘dan AKP Milletvekili seçilmiştir.

Ayşenur İslam, doktor Bahadır Celal İslam ile evlidir. Bir çocuğu vardır. Türkiye’nin ilk başörtülü milletvekili olan Merve Kavakçı‘nın eltisidir.

25 Aralık 2013 tarihinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan‘ın yaptığı hükümet revizyonunda Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı olarak görevlendirildi. Görevi Bakan Fatma Şahin‘den devraldı.

İlgili Makaleler

Ayşenur İslam hakkında ziyaretçi yorumları

2 Yorum

  1. merhaba ben bedensel engeli bireyim devlettin bizlere tanıdığı haklardan yaralansakta sankı engeli maaşı veya bi başka şeylerde gözüne sokar gibi davraanışılar çok rencide eddici birde oğle sanıyorumki butn vekilerin zihinsel yakınları var baktığımda sayılı bedensel engelliler için yerler var

  2. merhaba sayın bakanım ben yıllardır akp ye oyumu verıyorum tek sevdıgım ve guvendıgım partı ve hep onu savunur severım. benım ıkı kızım var tek yasıyorum kızlarımla bırı engellı bırı lıseye gıdıyor burda bana bır sosyal vakıf muduru var bana verılen devletden yanı yardımı vermıyor benımle hıc bır sorunu yok ve benım dosyamı hep alta alıyormus bunu da yanında calısan bır kısı soyluyor bu adaletsızlık degılmı bakanım bu ınsanlıga yakısırmı alah bunu hesabını sormaz mı ama artık yeter sustutkca hep aynısını yapıyor bırılerı bu kısıye bır ders vermesı gerekır sayın bakanım devletın malını bıze sunulan hakkı nasıl olur da vermez ıkı aydır bas vurdum ve hala verılmedı bu konuya lutfen sız den yardım ıstıyorum cocuk okutuyorum sayın bakanım benım de sesımı duyun ıyı geceler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu