Asena Onur Çakmak kimdir

Ad Soyad: Asena Onur Çakmak Doğum Tarihi: ?? ?? 1977 Nereli: İstanbul Meslekler: Ölüm Tarihi: --

Asena Onur Çakmak kimdir, Asena’nın gerçek adı Onur Çakmak’tır. 1977 yılında İstanbul’da doğmuştur. Gayrımeşru bir çocuk olarak doğan ve üç aylıkken annesi tarafından terk edilen Asena’yı babaannesi Hanife Hanım büyütmüştür. Babasının adı Burhan Çakmak’dır. Rize kökenlidir. İlkokulun ilk üç yılını Almanya’da okudu. Asenanın çocukluğu Türkiye ile Almanya arasında geçti. İstanbul’da Turizm ve Otelcilik Meslek Lisesi’nin ardından Marmara Üniversitesi Turizm ve Otelcilik bölümünden de mezun oldu. İstanbul Bilgi Üniversitesi Hotel Management bölümünde eğitimine devam etti. LCC (Language and Culture Centre) Mankenlik ve Zerafet okulunu bitirdi.

1995 yılında Mustafa Topaloğlunun yardımlarıyla sahne ile tanıştı.

Almanya, İsviçre, Holanda, Avusturya gibi Avrupa ülkelerikabul ettirdi. Ülkemize konser vermeye gelen Mig Jagger, Tina Turner´in doğum günü ve İngiltere Kraliçesi Elizabeth´ in sarayında yapılacak bir geceye davet edilmesi, eski Amerika başkanı Bill Clinton´un HABİTAT dolayısıyla ülkemizi ziyaret etmesi ve Asena´nın bütün devlet başkanlarına basına kapalı yaptığı şovlarla Asena dünya starı olma yolunda büyük adım atmış oldu.

Yine 2008 yılında Türk televizyonlarında Paris Hilton ile dans etmiş ve bu dansı dünyada yüz binlerce insan tarafından izlenmiştir.

2009 yılına kadar Türkiye Dans Sporları Federasyonu (TDSF) bünyesinde Oryantal Danslar As Başkanı olarak yönetim kurulu görevini sürdürmekte olan Asena, aynı zamanda sporcu kimliğine sahip lisanslı bir kick box sporcusudur.

Asena olarak tanınan oryantal Onur Çakmak, 15 yıldır sahnede kullandığı ismi resmileştirmek için mahkemeye başvurarak, nüfus kaydında adının “Asena Onur Çakmak” olarak tescil edilmesini talep etti.

Asena, türkücü İbrahim Tatlıses ile 4 yıl fırtınalı bir aşk yaşadılar. 2003’te bitişi de olaylı oldu

Asena, “Esmer Sevdam” ve “Hint Kumaş” ı singleları ile şarkıcılığa da başlayarak “Çatır Çatır” adlı bir de albüm çıkarmıştır.

2006 yılında iş adamı Serhat Fafal’la bir aşk yaşadı.

Asena, 2005 yılında “Benimle Dans Eder Misin?” yarışmasında jüri oldu, 2007 yılında “Buzda Dans” yarışmasında yarışmacı oldu. 2009 yılında Mehmet Ali Erbil‘in sunduğu “Çarkıfelek” yarışmasında 1.5 yıl hosteslik yaptı. 2011 yılında “Survıvor” yarışmasına katıldı. 2012 yılında ise “Yok Böyle Dans” yarışması ve “Benzemez Kimse Sana” yarışmalarına katılmıştır.

Asena, Nisan 2013 tarihinde başlayıp Show TV’de yayınlanan “Ben Burdan Atlarım” yarışmacılar.

Albümleri :
2006 – Asena Haremde
2008 – Hint Kumaşı
2010 – Catır Catır
2008 – Danceuse Asena CD
2008 – Danceuse Asena DVD

İlgili Makaleler

Asena Onur Çakmak hakkında ziyaretçi yorumları

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu