Ali Özgündüz kimdir

Ad Soyad: Ali Özgündüz Doğum Tarihi: 10 Ekim 1965 Nereli: Iğdır Meslekler: Ölüm Tarihi: --

Ali Özgündüz kimdir, CHP İstanbul Milletvekilliği yaptı.

Ali Özgündüz, 10 Ekim 1965 tarihinde Iğdır, Tuzluca’da doğmuştur. Babasının adı Zarif, annesinin adı Solmaz’dır. 1986 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu.

Ali Özgündüz, sırasıyla İspirKüçükçekmece, Kayseri ve Eyüp Cumhuriyet Savcılığı görevlerinde bulundu.

İnsan hakları, yargı bağımsızlığı, düşünce özgürlüğü ve hukuk devleti konularında çok sayıda makalesi ulusal basında yayınlandı. Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi konusunda çok sayıda seminere eğitimci ve konuşmacı olarak katıldı.

10 Mart 2011 tarihinde en son görev yaptığı Eyüp Cumhuriyet Savcılığı görevinden Milletvekili seçimlerine katılmak için istifa etti.

12 Haziran 2011 tarihinde yapılan genel seçimlere katılarak, 24.dönem CHP İstanbul Milletvekili olarak seçilmiştir. CHP Grup yönetim kurulu ve TBMM Anayasa Komisyonu Üyeliği yaptı. Türkiye/Azerbaycan ve Türkiye-Irak Parlamentolararası Dostluk Grupları üyesi ve Türkiye-İran Parlamentolararası Dostluk Grubu genel sekreteri görevlerinde bulundu.

16/17 Ocak 2016 tarihinde yapılan 35.olağan kurultayında 4.sıradan Parti Meclisi üyeliğine seçildi. Ali Özgündüz, milletvekili adayı olmadı.

İngilizce ve Azerbaycan Türkçesi bilen Ali Özgündüz, evlidir ve 2 çocuğu vardır.

Kitapları :
2016 – 17/25 Aralık-Reza’nın “Rızası

İlgili Makaleler

Ali Özgündüz hakkında ziyaretçi yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu