En Güncel Biyografi Sitesi, 22 Ocak 2018
Beğen 0

Ali Özgündüz kimdir

  • Ad Soyad: Ali Özgündüz
  • Nereli: Iğdır
  • Burcu:


  • Meslekler:
  • Ölüm Tarihi: --

Ali Özgündüz kimdir, CHP İstanbul Milletvekilliği yaptı.

Ali Özgündüz, 10 Ekim 1965 tarihinde Iğdır, Tuzluca’da doğmuştur. Babasının adı Zarif, annesinin adı Solmaz’dır. 1986 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu.

Ali Özgündüz, sırasıyla İspirKüçükçekmece, Kayseri ve Eyüp Cumhuriyet Savcılığı görevlerinde bulundu.

İnsan hakları, yargı bağımsızlığı, düşünce özgürlüğü ve hukuk devleti konularında çok sayıda makalesi ulusal basında yayınlandı. Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi konusunda çok sayıda seminere eğitimci ve konuşmacı olarak katıldı.

10 Mart 2011 tarihinde en son görev yaptığı Eyüp Cumhuriyet Savcılığı görevinden Milletvekili seçimlerine katılmak için istifa etti.

12 Haziran 2011 tarihinde yapılan genel seçimlere katılarak, 24.dönem CHP İstanbul Milletvekili olarak seçilmiştir. CHP Grup yönetim kurulu ve TBMM Anayasa Komisyonu Üyeliği yaptı. Türkiye/Azerbaycan ve Türkiye-Irak Parlamentolararası Dostluk Grupları üyesi ve Türkiye-İran Parlamentolararası Dostluk Grubu genel sekreteri görevlerinde bulundu.

16/17 Ocak 2016 tarihinde yapılan 35.olağan kurultayında 4.sıradan Parti Meclisi üyeliğine seçildi. Ali Özgündüz, milletvekili adayı olmadı.

İngilizce ve Azerbaycan Türkçesi bilen Ali Özgündüz, evlidir ve 2 çocuğu vardır.

Kitapları :
2016 – 17/25 Aralık-Reza’nın “Rızası

Ali Özgündüz kimdir

Etiketler

Ali Özgündüz kimdir biyografisi toplam 457 kez okundu. Bugün ise 0 kez okundu.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz