Ali Katırcıoğlu kimdir

Ad Soyad: Ali Katırcıoğlu Doğum Tarihi: 1937 Nereli: Antalya Meslekler: Ölüm Tarihi: --

Ali Katırcıoğlu kimdir, Ali Katırcıoğlu FETÖ’ye ilerki yaşlarda dâhil olmuş bir gayrimenkul zenginidir.

Ali Katırcıoğlu, 1937 yılında Antalya‘nın Akseki ilçesinin Büyükalan Köyü’nde doğmuştur.

Ali Katırcıoğlu, 1950 yılına kadamış, ekonomik zorluklardan dolayı daha sonra köyünden çıkıp Bursa‘ya göç etmiştir. Orada çalışmış ve ticarete el atmıştır. 5 sene sonra tüccar olarak İzmir‘e geçmiş 1959 yılında evlenmiş ve trikotaj işine girmiştir.

1965 yılında istanbul’a gelip işlerine orada devam etmiş ve 1970 yılında inşaat işine girmiştir. 1970 yılında inşaat işine girmesiyle gayrimenkul zengini olma yolu ona açılmıştır. 2000 yılına kadar kendisi çalışmış ve emekli olup işlerini Mustafa Talat Katırcıoğlu adlı oğluna devretmiş ve kendisi zamanını FETÖ işlerine ayırmıştır.

Oğlu Mustafa Talat Katırcıoğlu Bank Asya’da Yönetim Kurulu Başkan vekilliği yaptı. PDY’nin birçok yayın organı içinde faaliyet gösterdi. 13 Mart 2015 tarihinde yurtdışına kaçtı. Diğer oğlu Abdullah Katırcıoğlu da 1989’da Fethullah Gülen‘in kardeşi Mesih Gülen’in kızı Hümeyra Gülen ile evlendi. Üç çocukları oldu. 30 Haziran 2015‘te boşandı.

Fethullah Gülen zamanında Ali Katırcıoğlu‘nun soyadını beğenmemiş ve bundan sonra kendisine “Kervancı” denmesini istemiş. FETÖ mensupları arasında “Kervancı Abi” olarak bilinen Ali Katırcıoğlu, Kervancı Ali olarak da nam yapmıştır.

Ali Katırcıoğlu, Fethullah Gülen‘in talimatı ile 2007 yılında Nelson Mandela‘nın izni ile Güney Afrika‘da Johannesburg‘un Midrand semtinde bir tepeye Nizamiye camii, Nizamiye Medresesi ve Külliyesini inşa etmiştir. 34 milyon dolar harcayarak Selimiye camisinin kopyasını külliye, imam hatip ve aş evi olarak açtı.

İlgili Makaleler

Ali Katırcıoğlu hakkında ziyaretçi yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu