Yunjin Kim kimdir

Ad Soyad: Yunjin Kim Doğum Tarihi: 07 Kasım 1973 Nereli: Seul, Güney Kore Meslekler: , Ölüm Tarihi: --

Yunjin Kim kimdir, Yunjin Kim, 1973 doğumlu Güney Kore’li aktris. Kim, 2004 yılından beri yayınlanan Lost adlı dizideki ‘Sun Kwan’ rolüyle tanınıyor.

Yoon-jin Kim, 7 Kasım1973’de Seul, Güney Kore’de dünyaya geldi. 10 yaşındayken ailesiyle birlikte Amerika’ya yerleşen Kim, 7. sınıftayken ortaokul Drama Klubü’ne katıldı ve kulübünde düzenlenen My Fair Lady müzikalinde yeraldı.

Oyunculuk kariyeri için New York şehrine yerleşti ve Fiorello H. LaGuardia High School of Music & Art and Performing Arts’da eğitim görmeye başladı. Buradan diplomasını aldıktan sonra Londra Sanat Akademisi’nde (London Academy of Performing Arts) drama dersleri alan Kim, buranın ardından Boston Üniversitesi’nde Oyunculuk eğitimi gördü. Bu eğitimin ardından Oxford Üniversite’sinin özel bir oyunculuk akademisinde William Sheakspeare üzerine eğitim aldı.

Mezun olduktan sonra kendini tamamen oyunculuğa adayan Kim, MTV’de, ABC pembe dizilerinde ve Brodway sahnesinde çeşitli roller aldı. 1996 yılında A Gorgeous Vacation adında Manhattan’da çekilen ve Kore televizyonunda yayınlanan bir şov ile kendi ülkesinde tanındı. Bu şovun ardından Foreboding ve Wedding Dress isimli dizilerde de rol aldı. Kim’in ilk filmi 1999 yapımı Shiri (Swiri) oldu.

Sonraki yıllarda Gingko Bed 2 (2000), Rush! (2001), Iron Palm (2002), Yesterday (2002) ve Ardor (2002) isimli filmlerde başrolleri oynadı. Ardor, 2003 Berlin Film Festivali‘nde yarışma dışı bir bölümde gösterildi. Temmuz 2003’de Halle Berry, Salma Hayek, Kevin Spacey, Sarah Michelle Gellar, Lucy Liu, Jackie Chan, ve Reese Witherspoon gibi ünlü Hollywood yıldızlarını da temsil eden, Amerikan ajansı William Morris ile 3 yıllık anlaşma imzaladı.

2004 yılında yayınlanmaya başlayan televizyon dizisi Lost’da, Sun Kwon ismindeki kazazedeyi canlandıran Kim, daha geniş seyirci kitleleri tarafından tanınmaya başladı. 2005 yılında da Diary of June filminde oynadı.

Mayıs 2006’da Maxim Dergisi’nin Hot 100 Listesi’nde 98. sırada yeraldı ve ekim 2006’da Stuff Dergisi’ne kapak oldu.

İlgili Makaleler

Yunjin Kim hakkında ziyaretçi yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu