Yiğit Kirazcı kimdir

Ad Soyad: Yiğit Kirazcı Doğum Tarihi: 17 Ağustos 1983 Nereli: İstanbul Meslekler:

Yiğit Kirazcı kimdir, “Seviyor Sevmiyor” adlı dizide Tuna karakterini canlandırdı.

Yiğit Kirazcı, 17 Ağustos 1983 tarihinde İstanbul‘da ailesinin tek çocuğu olarak doğmuştur. O 17 yaşında iken babası felç oldu. Bilgi Üniversitesinin İletişim Fakültesi Reklam Bölümünden 2005 yılında mezun oldu. Modellik yapmaya başladı.

Modellik yaparken orada modellik yapan bir Arjantinli bir kızla tanıştı ve aşık oldu. Onunla birlikte Arjantin‘e gitti. İspanyolca öğrenmeye başladı. Arjantinli kızın sığır çobanı olan babası ile beraber sığır çobanlığı da yaptı. 6. ayda attan düşüp elini kırdı. Daha sonra birlikte Türkiye‘ye döndü. Sonra kız arkadaşı “Burası özgür değil, beni boğuyor. Şortumla sokakta rahat gezebileceğim bir ülkede yaşamak istiyorum” dedi ve ülkesine döndü.

Yiğit Kirazcı, Ümit Çırak Modern Oyunculuk Atölyesinde oyunculuk eğitimi aldı. Halen Ümit Çırak’ın Üç Mota Oyunculuk Atölyesinde eğitim almaktadır.

2014 – 2015 yıllarında başrollerini Damla Sönmez, Canan Ergüder, Barış Kılıç ve Sercan Badur‘un paylaştığı “Güllerin Savaşı” adlı dizide Mert Gencer karakterini canlandırmıştır.

Yiğit Kirazcı, 2016 yılında yönetmenliğini Yusuf Pirhasan‘ın yaptığı “Seviyor Sevmiyor” adlı dizide Gökhan Alkan, Zeynep Çamcı, İpek Tenolcay, Gonca Sarıyıldız ile birlikte oynadı.

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu :
2016 – Seviyor Sevmiyor (Tuna) (TV Dizisi)
2014 – 2015 – Güllerin Savaşı (Mert) (TV Dizisi)
2013 – Vicdan (TV Dizisi)
2012 – Sudan Bıkmış Balıklar (TV Dizisi)
2011 – Mavi Kelebekler (Kosta) (TV Dizisi)
2008 – Cin Geçidi (1. Genç)(Kısa Film)
2007 – Son Tercih (Teoman) (TV Dizisi).

İlgili Makaleler

Yiğit Kirazcı hakkında ziyaretçi yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu