Vuslat Doğan Sabancı kimdir

Ad Soyad: Vuslat Doğan Sabancı Doğum Tarihi: 16 Ocak 1971 Nereli: İstanbul Meslekler: Ölüm Tarihi: --

Vuslat Doğan Sabancı kimdir, Hürriyet Gazetecilik ve Matbaacılık Anonim Şirketi yönetim kurulu başkanıdır.

Vuslat Doğan Sabancı, 16 Ocak 1971 tarihinde İstanbul‘da doğmuştur. Babası iş adamı Aydın Doğan‘dır. Beyoğlu Anadolu Lisesini bitirdi. İstanbul Bilkent Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden mezun olduktan sonra ABD. New York‘taki Columbia Üniversitesinde Uluslararası Medya ve İletişim alanında yüksek lisans eğitimi yaptı.

Yüksek lisans eğitimini tamamladıktan sonra bir yıl süreyle The New York Times gazetesinin yazı işleri müdüronra da The Wall Street Journal gazetesinde çalışmaya başladı ve orada Asya İş Dünyası Haberleri Kanalı ve gazetenin Latin Amerika Edisyonu’nun kurulması işlemlerinde katkısı oldu.

1996 yılında ise Hürriyet gazetesinde reklamdan sorumlu Başkan Yardımcısı olarak göreve başladı. 1999 yılında gazetenin Pazarlama Operasyon Grup Başkanlığı’na yükseltildi. 2004 – 2010 yılları arasında Hürriyet gazetesinin İcra Kurulu Başkanlığını yaptı.

2007 yılında ;Rusya, Ukrayna, Belarus, Kazakhistan, Macaristan, Hırvatistan ve Slovenya‘da faliyet gösteren ve online ve yazılı reklam yayın şirketi olan Trader Media East (TME) şirketini satın alarak Hürriyet bünyesi içine kattı.

Vuslat Doğan Sabancı, Hurriyet.com.tr’yi kurdu. Daha sonra da online seri ilanlar alanında hurriyetemlak.com, hurriyetoto.com, yenibiriş.com; fırsat siteleri alanında yakala.co; e-ticaret alanında yeniçarşım.com sitelerini faaliyete geçirdi.

Uluslararası Basın Enstitüsü’nde (IPI) 8 yıl Yönetim Kurulu üyeliği yaptı. Endeavor Yönetim Kurulu ve TÜSİAD üyesidir. Hürriyet Gazetecilik Yönetim Kurulu Başkanıdır.

Vuslat Doğan Sabancı, 1995 yılında Üniversite yıllarından tanıdığı, İş adamı Sakıp Sabancı‘nın yeğeni Ali Sabancı (d. 1969) ile evlidir. “Kaan Ali“(d.2003) ve “Şevket Emrecan” (d.2001) adında iki oğlu vardır.

İlgili Makaleler

Vuslat Doğan Sabancı hakkında ziyaretçi yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu