Victoria Beckham kimdir

Ad Soyad: Victoria Beckham Doğum Tarihi: 17 Nisan 1974 Nereli: Essex, İngiltere Meslekler: , Ölüm Tarihi: --

Victoria Beckham kimdir, Asıl adı Victoria Caroline Adams olan Victoria Beckham, 17 Nisan 1974 tarihinde Harlow , Essex, İngiltere’de doğdu. Jacqueline ve Anthony Adams çiftinin üç çocuğundan ikinci çocuğudur. Babası bir elektronik mühendisi idi. Erkek kardeşi Christian ve kız kardeşi Lousie adındadır. Victoria Beckham Cheshunt’daki St Mary Lisesine gitti. 1991 yılında Surrey şehindeki Epsom ilçesinde olan Laine Tiyatro Sanatları okulunda okudu.

Bir dönemin ünlü futbolcusu David Beckham‘ın eşi ve 1990’lı yıllara damgasını vuran eski Spice Girls üyesi olarak tanınmaktadır.
Asıl şöhretine 1994 yılında katıldığı “Spice Girls” grubu ile kavuşan Victoria Beckham, daha sonra solo müzik kariyerine başlamak istemişti ancak bu alandaki kariyeri yeterince başarılı gitmeyince modaya el atan ve kendi New York Moda Haftası’nda tanıtarak iş hayatına atıldı.

Victoria Beckham 2002 yılında Telstar Plakçılık ile anlaşır ve albüm hazırlıklarını başlar ancak pop albümü yapmak istemez, R&B ve hiphop tarzında bir albüm yapmak istemektedir bu sebeple prodüktör Damon Dash ile çalışmaya başlar. Let Your Head Go / This Groove Aralık 2003’te raflardaki yerini alır ve listelere üç numaradan girer. 2004 yılında The Real Beckhams adı altında belgesel niteliği olan bir DVD piyasaya sürülür. Let Your Head Go” ve “This Groove”, “Resentment”, “That Dude”, “Me And You This Time” ve “Valentine” adlı şarkıların videoları da içermektedir.

4 Mart 1999 tarihinde ilk çocuğu “Brooklyn Joseph”i dünyaya getirdi. Bu doğumdan 4 ay sonra da 4 temmuz 1999 da “David Beckham” ile evlendi. 2. oğulları “Romeo James Beckham” 1 Eylül 2002 tarihinde dünyaya geldi. 3. oğulları “Cruz David Beckham” 2005 yılının Şubat ayında dünyaya geldi. 10 Temmuz 2011’de Los Angeles’da doğan kız çocuklarına “Harper Seven Beckham” adını verdiler.
İngiliz basınının Victoria’nın müzik kariyerini başarısızlık olarak yorumlaması Victoria’nın müzik ile ilgili hedeflerini de yok eder. Ama Victoria tekrar işe koyulur ve Cathy Dennis ile My Love Is For Real adlı şarkıyı yazar ama Victoria’nın üçüncü hamileliği sebebiyle şarkı hiç piyasaya sürülmez.

Victoria Beckham, Dolce Gabbana ve yakın dostum dediği Roberto Cavalli için podyuma çıkar. 2004 yılında da Rock and Republic için VB Rocks adında ağırlıklı olarak jean pantolondan oluşan bir koleksiyon hazırlar.

Kısa bir süreliğine Rocawear’ın mankenliğini yapar, Samantha Thavasa adlı mağaza için çanta ve mücevher tasarlar. Haziran 2006’da DVB adında güneş gözlüğü koleksiyonu hazırlar ve dünya kupasında kendi tasarladığı gözlüklerle poz vererek bol bol reklamını da yapar. Yine aynı yıl Intimately Beckham adında bay ve bayan parfümü satışa sunulur.

Şubat 2007’de Tom Cruise‘nin karısı Katie Holmes için Oscar töreni kıyafetlerini dizayn eder. Victoria Beckham aynı yıl İngiliz Glamour dergisi tarafından Yılın Kadını seçilir.

Kendi adlarını çıkardıkları dvb adlı markaları vardır. Victoria Beckham, moda çalışmalarına bir jean defilesi ve parfüm tasarımıyla başladı. Halen, ABD’de çalışmalarını sürdürmektedir.

Victoria için beş belgesel çekilir. Bunlardan ilki, 11 Ocak 2000 tarihinde Victoria’s Secrets adı altında sadece İngiltere’de yayımlanır. İkincisi; 2002 Marta çekilen Being Victoria Beckham adında olup şarkıcının solo kariyerini anlatır. Üçüncüsü; 24 Aralık 2003 tarihinde yayınlan The Real Beckhams, David Beckham’ın Real Madrit’te oynayacak olması sebebiyle çiftin Londra’dan Madrit’e taşınmalarını konu alır. Dördüncüsü 28 Mayıs 2006 tarihinde yayınlandı; Full Length&Fabulous: The Beckham’s World Cup Party Victoria ve David’in nasıl bir Dünya Kupası Partisi verdiklerini anlatan bir programdır ve amacı yardım kuruluşları için para toplamaktır. Sonuncusu ise NBC televizyonu ile 6 bölümlük hazırlanacak olan ve Beckhamların Amerika’ya gidişlerini konu alan Victoria Beckham:Coming to America’dır. Bu program Amerikan basını tarafından oldukça eleştirilse de 16 Temmuz 2007’de yayımlanır ve en çok seyredilen (4,9 milyon Amerikalı tarafından izlenir) üçüncü program olur. Her ne kadar 6 bölümlük planmışsa da bir saat ve tek seferlik bir şov olur. İngiltere’de ise 3,5 milyon insan tarafından izlenir.

Victoria’nın evliliği ve müzik kariyeri, onu İngiltere’nin 52. En Zengin Kadın’ı yapar. Eşiyle toplam servetinin 112 milyon £ olduğu tahmin edilmektedir.

Victoria ve David Beckham 12 Temmuz 2007’de David’in LA Galaxy takımına transfer olmasıyla, Los n itibaren yüzlerce paparazzi tarafından takip edilmektedirler ve şu aralar Beverly Hills’teki 22 milyon dolarlık evlerinde yaşamaktadırlar.

Evliliği : Victoria 1997 yılında futbolcu David Beckham ile flört etmeye başlar. David 24 Ocak 1998’te Victoria’ya evlenme teklif eder ve çiftin ilk çocukları; Brooklyn Joseph 4 Mart 1999’da dünyaya gelir. Çift, Luttrellstown Kalesi’nde 4 Temmuz 1999’da dünya evine girer. Çiftin dört aylık oğulları da yüzük taşıyıcısı olur, düğün medyada oldukça fazla yer alır ve düğünün maliyetinin 500,000£ olduğu sanılmaktadır. Beckhamların ikinci çocukları, Romeo James 1 Eylül 2002’de Londra’da doğar ve çiftin üçüncü oğulları Cruz David Beckham, 20 Şubat 2005’te Madrit’te dünyaya gelir. Brooklyn ve Romeo’nun vaftiz anneleri Elizabeth Hurley vaftiz babaları ise Elton John’dur.4.çocukları olan kızı “Harper Seven Beckham” 10 Temmuz 2011’de Los Angeles’da dünyaya geldi.

Albümleri :
2001 – Not Such An Innocent Girl – Victoria Beckham

Singlelar :
2000 – Out of Your Mind (Truesteppers & Dane Bowers feat Victoria Beckham)
2001 – Not Such An Innocent Girl
2002 – A Mind of Its Own
2002 – I Wish
2003 – This Groove
2003 – Let Your Head Go

İlgili Makaleler

Victoria Beckham hakkında ziyaretçi yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu