Taylan Erler kimdir

Ad Soyad: Taylan Erler Doğum Tarihi: 1966 Nereli: İstanbul Meslekler: , Ölüm Tarihi: --

Taylan Erler kimdir, Taylan Erler, 1966 yılında Üsküdar’da doğmuştur. 1985 yılında İstanbul Radyosu Gençlik Korosu’nda bariton korist olarak eğitim aldı ve konserler verdi. Müteakip senelerde Süheyl Denizci ve Ümit Aksu yönetimindeki TRT İstanbul Radyosu Hafif Müzik ve Caz Orkestrası’nda görev yapan trompetist Gökmen Ahmet Noyan’dan trompet dersi aldı. 1994 yılında diyalog anlatım iletişim okulundan oyunculuk eğitimi alarak M.E.B diploması ile mezun oldu. 2 buçuk yılda New York da dil eğitimi aldı.

Taylan Erler, 1995 ve 2007 yılları arasında çeşitli tiyatrolarda oyunctango dersleri aldı. Yönetmenliğini Mazlum Kiper‘in yaptığı “Bugün Benim Doğum Günüm” ve “Kadın ile Memur” adlı oyunların yönetmen yardımcılığını yaptı.

2008 yılında 15 yıl aradan sonra caz müzisyenliğine geri dönüp tiyatro çalışmaları ile beraber sürdürmeye başladı. Taylan Erler İstanbul Jazz Band adında bir müzik grubu üyesidir.

Marmara Eğitim Kurumu Tiyatro Öğretim Görevlisi olarak görev yapmıştır. Deniz Harp Okulu öğrencileriyle sosyal faaliyet alanında iki oyun yönetmiştir.

Taylan Erler, bir ara Kanal D ekranlarında sunuculuk yaptı. Pek çok reklam filminde de rol alan Taylan Erler, Radyo Fenerbahçe ve Radyo Pop’da radyo programcılığı da yapmıştır. Yaban TV’de anlatım yapmaktadır.

2013 yılının sonlarından itibaren ev hayatını bırakıp karavanda yaşanmaya başlamıştır.

2015 yılının son döneminde vizyona giren Uzaklarda Arama filminde belediye başkanı Cevdet rolünü canlandırdı. Haziran 2015 ayında Muğla‘nın Menteşe ilçesinde çekimlerine başladıkları, senaryosunu Onur Ünlü‘nün yazdığı ve Yağmur Ünal‘ın yapımcılığını üstlendiği “Uzaklarda Arama” adlı filmin yönetmenliğini annesi Türkan Şoray yapacak. Yağmur Ünal, ayrıca bir hayat kadınını canlandıracağı bu filmde ilk defa oyunculuk da yapacak. Filmin oyuncuları ise Sevda Erginci, Doğa Konakoğlu, Eşref Kolçak, Tanem Sivar, Fırat Tanış, Kaan Urgancıoğlu, Suna Selen, Elif Atakan, Mustafa Uğurlu, Ekin Türkmen, Pınar Göktaş, Sercan Badur, Mehtap Bayri gibi oyuncular olmuştur.

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu :
2016 – Temel ile Dursun İstanbul’da (Doktor) (Sinema Filmi)
2015 – Uzaklarda Arama (Belediye Başkanı Cevdet) (Sinema Filmi)
2014 – 2015 – Küçük Gelin (Seyfi) (TV Dizisi)
2014 – 2015 – Not Defteri (okul müdürü) (TV Dizisi)
2008 – Kollama (TV Dizisi)
2005 – Beşinci Boyut (Bedri) (TV Dizisi)
2004 – Size Baba Diyebilir Miyim? (TV Dizisi)
2004 – Mürüvvetsiz Mürüvvet (TV Filmi)
2004 – Mavi Rüya (TV Dizisi)
2004 – Büyük Buluşma (TV Dizisi)
2003 – Sevgili Dünürüm (TV Dizisi)
2002 – İyi Aile Robotu (Turgut) (TV Dizisi)
2000 – Eyvah Kızım Büyüdü (TV Dizisi)
1999 – Çarli (Dedektif) (TV Dizisi)
1997 – Ruhsar (Nikah Memuru) (TV Dizisi)

İlgili Makaleler

Taylan Erler hakkında ziyaretçi yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu