Simon Cowell kimdir

Ad Soyad: Simon Cowell Doğum Tarihi: 07 Ekim 1959 Nereli: İngiltere Meslekler: , Ölüm Tarihi: --

Simon Cowell kimdir, Simon Cowell, İngiltere‘de ve Amerika Birleşik Devletleri‘nde yayınlanan The X Factor, Pop Idol, American Idol ve Britain’s Got Talent türü yetenek yarışmalarında jüri üyeliği yapmasıyla tanınmaktadır.

Simon Cowell, 7 Ekim 1959 tarihinde Lambeth, Londra, İngiltere‘de doğmuştur. Annesi bale dansçısı Julie Cowell, babası müzik endüstrisi yöneticisi Eric Selig Phillip Cowell’dir. Hertfordshire Elstree’de büyüdü. Simon’un babası Aşkenaz Yahudi kökenlidir. Okulu 16 yaşında bıraktı.

Simon Cowell, iş hayatına EMI Music plak şirketda çalışmaya başlayarak atıldı. 1985 yılında İngiltere‘de Fanfare Records’u kurdu. 1986 yılında şarkıcı Sinitta‘nın “So Macho” şarkısının prodüktörlüğünü yaptı. Daha sonra BMG’de müzik kariyerine devam etti. Müzik endüstrisinde başarılı bir yapımcı olarak tanındı. 2001 yılında Pop Idol yarışmasında görev aldıktan sonra daha da ünlendi. Ünü, 2007 yılında çeşitli yetenek gösterisi olan Britain’s Got Talent‘in lansmanı ile büyüdü.

Simon Cowell, İngiltere’de ve Amerika Birleşik Devletleri’nde yayınlanan The X Factor, Pop Idol, American Idol ve Britain’s Got Talent türü yetenek yarışmalarında jüri üyeliği yapmasıyla tanınmaktadır.

Simon Cowell, 300 milyon sterlin değerinde olan televizyon prodüksiyon şirketi ve müzik yayınevi olan Syco’nun sahibidir.

Simon Cowell’in 2013 yılından beri birlikte yaşadığı Lauren Silverman’dan 14 Şubat 2014 tarihinde Eric Cu. Londra ve Los Angeles arasında yaşamaktadır.

Filmleri ve Dizileri :
Senaryo :
2006 – America’s Got Talent (TV Dizisi)

Yapımcı :
2013 – Tek Hakkın Var (Sinema Filmi)
2013 – 3D One Direction: This Is Us (Sinema Filmi)
2006 – America’s Got Talent (TV Dizisi)

Oyuncu :
2013 – Tek Hakkın Var (Sinema Filmi)
2011 – The X Factor (Jüri) (TV Dizisi)
2011 – Oprah Presents: Master Class (Kendisi) (TV Dizisi)
2002 – Top Gear (Kendisi) (TV Dizisi)
2002 – American Idol (Jüri) (TV Dizisi).

İlgili Makaleler

Simon Cowell hakkında ziyaretçi yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu